ZPĚT

Recenze:

Láhev: Baco Solera Gran Reserva
Autor: josé
Aroma: dubová dřevitost, suchost a mírná zatuchlost. ořechy. sherry ovocnost - hrozinky, blůmy. karamel, skořice. chvílemi lihově zablýskne.(b.2/3)
Chuť: ořechově dřevité. taniny. lehce nasládlé ovoce - sušené třešně a švestky, hrozinky, červený rybíz. koření (skořice, hřebíček) (b.2+/4)
Dozvuk: vysychá do koňakova. čerstvě vyloupnuté ořechy. zůstává dřevo. skořice, vanilka s čokoládou. (b.1+/2)
Shrnutí: ve slepém testu tipuju sherry. pitelné a nijak přeslazené oproti PX slaďoušům. spíše někam k olorosu. výrazná chuť. lehčí pití do právě zuřící letní bouřky. (b.0/1)

Láhev: Baco Solera Gran Reserva
Autor: xenopus
Aroma: Příjemné, sladké, ale tak akorát - super. Sherry, ale chybí zde tělo sherry monster - je rozpoznatelné, že základem není sladový destilát; přičemž si nemyslím, že by za tento dojem mohla voltáž. Nade vší pochybnost červené ovoce, trocha exotického koření (badyán), sušené švestky a třešně hodně dlouho naložené v kvalitním tuzemáku.
Chuť: Příjemná, středně tělnatá. Červené ovoce, fíková dužina, červené moruše.
Dozvuk: Příjemný, žádná hořkost. Trocha dřeva, bohužel také trocha sprostého alkoholu - ale co by člověk chtěl za těch pár let staření; trocha sladké skořice a lehce vyčpělého zázvoru na úplný závěr. To mě nijak neuráží.
Shrnutí: Španělský import. Za asi 12€ jednoznačně super koupě pro okamžiky, kdy nechcete nic řešit, jen prostě popíjet ve středoevropském létě a přemítat, jaké by vás v tutéž chvíli spalovalo slunko v Jerez de la Frontera... Zajímavá byla degustace této brandy s Bowmore 10 yo Dark & Intense jako druhým vzorkem. Samotná Bowmore mi kdovíjak nechutnala - sladká hlína z Bowmore je pověstná a mně úplně nevyhovuje - ale jako dva po sobě následující nápoje na sebe navazovaly zcela unikátně.Toto kombo bylo pro mě několikrát úžasným zážitkem. Body nicméně za samotnou brandy.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.