ZPĚT

Recenze:

Láhev: El Ron Prohibido Gran Reserva 15 yo
Autor: Hunter
Aroma: Karamel, kůže, nasládlá větrovost. Bohužel je cítit trochu i líh. Jinak zatuchlost, presso, kakao a melasa.
Chuť: Melasa, kakao, pak se ozve pikantní štiplavost, která jde dokonce až do chilli papriček. Tmavá čokoláda, větrovost, káva a kořenitá nasládlost v dochuti.
Shrnutí: Oproti 12 yo verzi solidní pokrok v chuti, ale vůní mi víc seděla dvanáctiletá verze. Měl jsem vzorek z českolipského baru Kocour.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Výborný, hutný,lepkavý, ovoce, rozinky, švestky, červené víno a tabák. Spíše těžší rum.
Chuť: Hutný, jen zdánlivě sladký, hutný, tmavý karamel, stopa tabáku.
Dozvuk: Tmavý karamel, dřevo, sladké koření, dlouhý.
Shrnutí: Dobrý. Dost dobrý.

Autor: tornado
Aroma: Z počátku není příliš výrazné. Káva, náznak mentolu, tmavá čokoláda, lehce opálené dřevo. Po odstání med, výrazněji tmavá čokoláda, náznak mentolové svěžesti.
Chuť: Nepatrně sladší a příjemně hutná. Med, přezrálé ovoce, třtinový cukr, tmavá smetanová čokoláda.
Dozvuk: Tmavá čokoláda a trochu třtiny.
Shrnutí: Příjemně harmonický rum. Gran Reserva 15 yo mě zaujal víc než mladší verze Habanero 12 yo. Pro mě to je jeden z kandidátů na případný nákup lahve.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.