ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert
Autor: tornado
Aroma: Hezky hutné, bez jakékoliv sladkosti. Zprvu se nejvýrazněji projeví vlašské ořechy podkreslené perníkem, kůží, lakovaným nábytkem a lehkou stopou oloupaného proutku. Po odstání se zvýrazní aroma kůže a vlašské ořechy dostávají až olejový nádech. Aroma se mi líbí.
Chuť: Suchá, ze začátku lehce citrusově kyselá s jemnou stopou po ovocném octu. Velmi rychle nastoupí chuť skořápek vlašských ořechů a opálené dřevo. I chuť se mi líbí.
Dozvuk: Doznívá dlouho. Na okamžik dominují dřevo a vlašské ořechy, ale rychle je vystřídá kůže. Dozvuk intenzivně zaplní ústa. Po několika doušcích velmi nepatrný náznak kouře. Místy má lehce svíravý charakter, pro mě ale nic nepříjemného, právě naopak.
Shrnutí: Moc hezký kousek se zajímavý aroma a chuťovým profilem. Na něco takového se jen tak nezapomíná. Určitě není pro každého. Dokážu si přestavit, že mnoha lidem zkřiví úsměv a nebude jim vůbec chutnat. Tohle prostě není žádný sladký lepidýlko pro načinčaný paničky. Pokud se naskytne možnost další ochutnávky, rád ji využiju. Možný kandidát na zakoupení lahve.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.