ZPĚT

Recenze:

Láhev: Compagnie des Indes Barbados 20 yo Multi Distilleries
Autor: Hunter
Aroma: Cedr, cukrová vata, žužu, taková pouťová sladkost. Je tu ale i svěžest, svěží třtinová vůně. Zelená kůra listnáčů sloupnutá z větve.
Chuť: Chuť napřed nasládlá, ladí dobře s vůní. Vlastně chutná přesně tak, jak voní. Postupně však vysychá a v úplném závěru hořkne, což mě opět nepotěšilo.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Testovali jsme pět různých plnění od Compagnie des Indes. Rumy jsou to svérázné, trochu zvláštní, většinou mě zaujaly spíš vůní. Největší výhrady jsem měl k hořkosti, ani přiliš suché rumy moc nevyhledávám, takže dle toho pak mé hodnocení dopadá. Určitě jim ale nelze upřít osobitost. Kdo má radši rumy suché a zemědělské, měl by být asi více spokojen.
Body: 85

Autor: Kobalt
Aroma: Ananasový Barbados styl, tropické ovoce, ovocná sladkost a silná zatuchlost.
Chuť: Silná a sladká, jemná a výrazná. Přezrálé ovoce, sušený ananas, zatuchlá krémovost, sladká míza.
Dozvuk: Hořká čokoláda, dřevo, pichlavé ovoce, ananas.
Shrnutí: Dobrý rum, zajímavě zatuchlý.

Autor: josé
Aroma: cukrové, navoněné, jahodové marshmallow. dřevo A.O. lehce, větrové, nahořklé. spálené hrozinky, lískáče. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 0/3. ostřejší (asi víc %). výrazné dřevo. dost hořké, sušší, drhnoucí. citrusová nakyslost, teatree. (b.2/4)
Dozvuk: trochu sládne, káva, citronová kůra, melounová zelená slupka. šťavnatý. (b.1/2)
Shrnutí: nějak mi nesedí. až moc dřeva. zvláštní. kdyby se dosladil, asi by mi jel víc. abych nebyl tak přísnej. (b.0+/1)

Autor: tornado
Aroma: Výraznější, příjemně hutné, ze začátku má spíš suchý charakter. Přezrálé tropické ovoce s jemným náznakem plastové syntetičnosti, ten po chvilce zmizí. Dále oříšková čokoláda a třtina. Po odstání se objeví nádech mentolové svěžesti.
Chuť: Skoro suchá, moc cukru v tom asi nebude. Koňakové tóny přezrálého ovoce s kapkou exotiky (rozinky a mango), tmavá čokoláda a třtina. Ze začátku s nepatrným závojem syntetičnosti (odlakovač).
Dozvuk: Pozvolný, dlouhý. Jde do zelené třtiny, tmavá čokoláda, banán.
Shrnutí: Hezký kousek, pochutnal jsem si.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.