ZPĚT

Recenze:

Láhev: Compagnie des Indes Belize 11 yo Travelers Cask Strength
Autor: Hunter
Aroma: Štiplavě ostrá, kořenitá vůně. Cedr, exotické těžké dřevo, starý nábytek, dřevěné lavice v kostele, silná čokoláda. Suchý, lakový dojem.
Chuť: Chuťově přesně ladí s vůní. Vše je ale schované, síla alkoholu je ostrá jako žiletky. Ale přesto mě dost baví. Exotická dřevitost dominuje.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Testovali jsme pět různých plnění od Compagnie des Indes. Rumy jsou to svérázné, trochu zvláštní, většinou mě zaujaly spíš vůní. Největší výhrady jsem měl k hořkosti, ani přiliš suché rumy moc nevyhledávám, takže dle toho pak mé hodnocení dopadá. Určitě jim ale nelze upřít osobitost. Kdo má radši rumy suché a zemědělské, měl by být asi více spokojen. Tento rum z Belize se od ostatních lišil prakticky vším. Ač nejmladší a s brutální silou (66,2%), zaujal mě zdaleka nejvíc. Jediný mě taky víc oslovil chutí než vůní. U celé lahve bych si vyhrál s vodou a přidával po kapkách na zjemnění. Takto jsem s vodou neexperimentoval. Pro mě jasný vítěz, bude to asi i tím, že tento byl podle mého nejvíc vzdálený agricole stylu.
Body: 87

Autor: Kobalt
Aroma: Sladce ovocné, výrazná vůně, citelně alkohol, sušené ovoce, mléčná čokoláda,

kyselé dřevo, pryskyřice.
Chuť: Výrazná a jemná, ale pálivá a vysušující. Horké ovoce, ovocná čokoláda, nakyslé dřevo,
Dozvuk: Přezrálé ovoce, sušené ovoce, hořká čokoláda a kakao, kyselé dřevo, silný a dlouhý.
Shrnutí: Výborný a intenzivní rum.

Autor: josé
Aroma: nasládlé, mandlové, marcipán. doplněno sušeným ovocem - mango, citrusy, hodně vanilky. hladké dřevo A.O., lakové.

byť se po naředění zjemní a zklidní, na plný počet to není. (b.2+/3)
Chuť: sladkost 0/3. silné lihové. to je bezpochyby sudovka. suchost dřeva. se slinami přibývá pomerančová kůra a hodně A.O.

s vodou i tak dřevité koření, čokoláda, hřebíček, muskatnuss. hořkost na hraně. plná. (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý, hodně dřeva, kokos, banán, vanilka, sušený ananas. sládne, čokoláda. (b.2/2)
Shrnutí: v plné palbě je to síla. je pitelný, ale po naředění lépe. dalo by se vyhrát s vodou, ale z jednoho vzorku toho moc nedám. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.