ZPĚT

Recenze:

Láhev: P&M 7 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hohoho, co to je? ;-) Vitacit, pomeranče, meruňky, prostě tuny ovoce. Šťavnaté a už vím - broskvový Tang. Jemné, voňavé, osvěžující, čerstvé, hravé, intenzita nevelká.
Chuť: Jemná, hladká, chlebově ovocná, 40 procent max ;-)
Dozvuk: Spíš krátký. Tohle je jasná mladá Speyside whisky Gin finish :-)
Shrnutí: Jsem rád, že je to Francie, fakt je to úplně jiný styl pití. A je to hodně pitelné, nevím, jestli se na tom podepsala víc Korsika nebo muscat sudy. Jako pití asi dobrý, ale spíš než do kategorie whisky bych to zařadil do kategorie ginsky.

Láhev: P&M 7 yo
Autor: nidan
WB
Aroma: výrazná, příjemná, medově sladká, rozinky a především kombinace koření
Chuť: spíše jemná, sladká, postupně přechází do hořka, chuť spíš jen na jazyku, citrusy a opět převládající koření s výraznějším bílým pepřem
Dozvuk: střední, sušší, koření, koření, koření, dokončení nahořklé ale ne nepříjemně
Shrnutí: Whisky je to celkově vyvážená, ale je opravdu zvláštní. Spíše než whisky mi připomíná nějaký medový likér z různých druhů koření. Chutná mi, ale spíše jeden panáček a další zase příště protože to koření člověka rychle přehltí. Myslím, že se zde dokonale projevil Terroir, neboť Korsice se přezdívá "ostrov vůní" a ten vliv se do whisky otisknul velmi silně. Vždy když budu popíjet budu zase zpátky na oblíbené Korsice, v jejím rozpáleném vnitrozemí...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.