ZPĚT

Recenze:

Láhev: Nikka Pure Malt Black
Autor: Botana
Aroma: Sladkost, kandované ovoce, hrozinky, vanilka, karamel, sladká smetana, malilinko kouř.
Chuť: Jemná, lehce sladkonakyslá - žlutá sladká jablka, nakonec opravdu lehce rašelina.
Dozvuk: Tady je kouř cítit nejvíc, ale příjemně/lehce/jemně.
Shrnutí: Moje první zkušenost s Japonskem a chutnalo mi to hodně. Zajímavá, vrstevnatá a roztomilá whisky. Ochutnátno na 2. HK degustaci, za vzorek děkuji josému.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Pěkně plná vůně. Těžké přezrálé ovoce, med, sladce zemitá rašelina, mléčná čokoláda. Trochu vyuzená.
Chuť: Chtělo se mi napsat suchý styl, ale je v ní zároveň i něco nasládlého, takže se ty vjemy doplňují. Chuť je pikantní díky rašelině, v dochuti udírna, s delším časovým odstupem pak až popelnatý dozvuk.
Shrnutí: Hodně osobitá a zajímavá whisky, ta vůně je až trochu popmusic, lehce pouťový dojem z ní mám, ale přesto mě zaujala a to hodně. Zajímavě se to v ní míchá. Cyrovi velký dík za štědrý vzorek, hodnotil jsem dvoukolově asi s měsíčním odstupem.
Body: 87

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ovocná, nasládlá, lehce sladová a celkově příjemně jemná, trošku třešně, meloun a náznak karamelu i trocha kouřovitosti.
Chuť: Sladká, hebká krásně hladí po jazyku, meloun, příjemná dávka rašeliny
Dozvuk: Něco rašeliny se překlopí i do dozvuku. Zde se však bohužel objeví trocha hořkost, nějaké to dřívko. Je suchý a středně dlouhý.
Shrnutí: Docela slušná Japonka, ale pořád Japonka a v těch, jsem zatím nenašel žádné zvláštní zalíbení. Nicméně tento kousek určitě stojí za ochutnání. A v duelu s Nikka All Malt jednoznačně vítězí a to jak ve vůni a chuti, tak i v dozvuku.
Body: 78

Autor: Nethar
Aroma: medová, sladká, travní, ale i zemitá, rašelinná. Pěkně vyvážená
Chuť: hlína, jód, rašelina - v ústech už nenechá na pochybách, že by to měla být peated whisky. Zabalená ve sladkosti, avšak postupně přechází do slanosti
Dozvuk: slaně zemitý, dlouhý, výborný
Shrnutí: dle oficiálních stránek by se mělo jednat o "powerful peat" whisky, čemuž jsem se při prvním přičichnutí zasmál, čekat jsem něco mnohem drsnějšího, i když jsem tam tu rašelinu poté našel. Nicméně v ústech už se nezapřela, je to powerful peat. Tím však nechci aroma nijak zatracovat, naopak je velmi kvalitní a ze tří testovaných "sestřiček" dle mého nejlepší

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, ovocné, hrušky, slad. pak přichází dřevo, možná roztlučené meruňkové pecky, vlašské ořechy a lehký závan rašeliny. vanilka. celkově velmi příjemné(b.2/3)
Chuť: sušší. silný nástup dřeva, až maličko do svírava. přesto poměrně sladká, jemný kouř, pikantní(b.2/4)
Dozvuk: dřevitě vysychající, slušná porce kouře, maličko do hořka, hladká čokoláda, hřebíček(b.1/2)
Shrnutí: pěkně to ti japonci umí. sladká ovocná šmrncnutá rašelinou, příjemná záležitost (b.1/1)
Body: 6

Autor: salam15
Aroma: Umělina, sušené ovoce, rumové pralinky
Chuť: Překvapivá suchost (těžko říct proč mne to tak překvapilo, asi proto, že jí bylo hodně :-D), opět umělina a pak se chuť rozvíjí přes ovocnost až po krásnou pepřovitost. Chuť je opravdu plná.
Dozvuk: Kratší
Shrnutí: Pro mne dvojité překvapení: jednak ta suchost, jednak skutečnost, že japonská whisky může být i opravdu zajímavé pití a ne jen Popelka degustací, nad kterou si řeknete: "Podívejte, jak jsem tolerantní." Na druhou stranu je pravda, že s cenovou politikou japonských whisky, to asi nebude nikdy "moje" pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.