ZPĚT



Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Mòine
Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladkoslaná rašelina, kyselejší ovoce, rašelina jde do uhelnatosti, ale nijak extrémní, hovězí vývar, vanilka.
Chuť: Pepřové jehličky, z úvodní jemnosti a nasládlosti se až po chvíli překlopí do kořenité ostrosti, ale nepřesáhne meze, takže sudové to asi nebude, řekněme 46-50. Rašelinné a pikantní.
Dozvuk: Jen trochu nasládlé, hlavně samozřejmě ta rašelina, hliněná a uhelná, ne moc dlouhý (v rámci rašelin), zahřívá, pěkný dozvuk to je, vše je přijatelně nadávkováno.
Shrnutí: Příjemná rašelina, žádný mazlík ani žádný extrém, tohle je fajn zástupce stylu.

Láhev: Bunnahabhain Mòine
Autor: josé
WB
Aroma: citrusově nakyslá rašelina. sušší. zelené meruňky atd., karamel. hladivé, AO dřevo, minerální. dobrý, ale nadšení jako ve vedlejší sklence se nekoná. tipoval bych takové ty mladé Caol Ily po bourbonu. (b.2/3)
Chuť: sladká. hladivý kouř. trochu nahořklé dřevo. pomerančová marmeláda, sladově mazlavá. mandle, rozmarýn. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, hebce nakouřený. dřevo, trochu větrovosti a vítězí čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: ve slepém dvojtestu, ze kterého se nakonec vyklubalo Mòine klasické a Oloroso, toto na Oloroso (navíc v sudovce) nestačí. ale i tak je to sladěná, hladivá kouřovka. nadmíru příjemná. (b.0/1)

Láhev: Bunnahabhain Mòine
Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemně kouřová a rostlinná. Květiny, tráva a větrová štiplavost. Mentol a eukalyptus.
Chuť: Příjemně sladká. Výraznější kouřovitost než ve vůni. Spálená guma, med a chilli.
Dozvuk: Dlouhý a příjemný. Sladký a příjemně zadýmený s opravdu lehkou vcelku příjemnou hořkostí připomínající doutníkový kouř.
Shrnutí: Ve srovnání s Bunnahabhain Toiteach vítězí. Je tam sice jistá podobnost, ale obecně sladší chuť a hlavně eukalyptová vůně tady vítězí. Opět ale musím konstatovat, že spíše šáhnu po kterémkoliv Laphroaigu. Bunnahabhain je šťávička i proti Laphroaig Select.

Láhev: Bunnahabhain Mòine
Autor: nidan
WB
Aroma: výrazně vanilka a americký dub, jemně alkohol, trochu hořkosti, květiny, vůně lehká, průměrná
Chuť: plná, sladká, kořeněná (černý pepř), štiplavá, dřevitá, sladová
Dozvuk: dlouhý, i v hrdle, dokončení kořeněné a jde do hořka
Shrnutí: Je zajímavá s vlivem amerického dubu, sladká, celkem vyvážená, ale spíš průměrnější. Tipoval jsem sud bourbon, alkohol tak 46%, možna VAT s nějakým sladkým vínem. Po odkrytí jsem byl Bunnou překvapen, má bejt nakouřenej ale za mne sem kouř necítil. Za vzorek díky Lalosovi

Láhev: Bunnahabhain Mòine
Autor: xenopus
WB
Aroma: Znatelně mladé, lihové (trochu pomůže vyvětrání), svěží, prosté a vcelku nudné. Trocha kouře, kyselkavých citrónů (zvláštní sladkokyselá kombinace, asi jako když se začíná dělat svíčková (omáčka), i s tou zeleninou), banán, křída na tabuli.
Chuť: Hladší, docela intenzivní, šťavnatá. Spíš sladší než kouřová. Ovocnost (jablka), slad, sladké koření, kouř jen na pozadí. Při polknutí cukrový sirup.
Dozvuk: Středně dlouhý, spíš sladší s náznaky kouře. Obilí, suchá dřevitost, trocha kouře.
Shrnutí: V základu sladká, jen lehce šmrncnutá rašelinou. Ve výrazu nekomplikovaná, co by asi taky člověk mohl chtít po těch pár letech (údajně šest). Kde nic není...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.