ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2017
Autor: Nethar
WB
Aroma: Rašelina, jemně uzená, působí hodně slaně, stopy citronu. Alkohol štípající v nose to trochu komplikuje, časem se tam přidává spíš nasládlost, snad vanilková. S vodou více rašelinová, zakouřená.
Chuť: Spíš silnější, to bude sudovka. Pepřová rašelina, zatuchlé uzené, hliněno kamenný styl. S vodou: řekl bych, že lepší, furt silné, ale ta rašelina je taková otevřenější, výraznější, sladší.
Dozvuk: Slanina, kouříček. Je to docela vytrvalé, však je to rašelina. V závěru nasládlé, spíš to rozptyluje. S vodou: Jódovější, buď to chtělo čas nebo vodu.
Shrnutí: Děkuji panu nidanovi za laskavou výměnu vzorků. Jo jako, já myslím, že se to Laphroaigu opět povedlo :-) Pro sudové rašelinisty žádné riziko zklamání.

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2017
Autor: lalos
WB
Aroma: Překvapivě méně výrazná v porovnání s QC. Méně dehtu a nemocnice, na druhou stranu víc slanosti a sladu (jako by někdo nakouřil Classic Bruichladdich). Pořád ale pěkně kouřová, větrová a trošku kyselkavá. Sudová síla není znát ani trochu.
Chuť: Tady už jsou volty znát, začíná ostře štípat. Sladká, už tu je i ten zanesený dehtový komín. Vanilka a slaný karamel.
Dozvuk: Poměrně dlouhý a hřejivý. Kouř, slanost, dřevíčko, máslo. Ani stopa po hořkosti.
Shrnutí: Výborná kouřovka, i když trochu odlehčená (dokonce i v barvě je světlejší než QC). Oproti standardnímu QC není tak výrazný kouř, na druhou stranu se hezky objevují tóny sladu a moře. Je výborná, tu lahev jsem prováhal. Čekal jsem Laphroaig QC Double, to se ale nekonalo, je to dost jiné pití.

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2017
Autor: nidan
WB
Aroma: spíše uzavřená, ale sladce příjemná, sladký kouř, né jódový (medicinální), ale spíš sladký kouř podobný jako u Ardbegů, trochu gumový. S vodou: aroma se otevře, jsou cítit citrusy s vanilkou a dostaví se i typický Laphroaig jód.
Chuť: plná, výrazná, olejnatá, sladce nakouřená, kořeněná (bílý pepř) a náznak slanosti. Alkohol takřka není znát. S vodou: pepřová kořeněnost se zvýraní
Dozvuk: dlouhý, úplně je cítit jak se postupně prodrává hrdlem dále až do žaludku, krásný pocit. Opět sladké, kořeněná v dokončení trochou máslových sušenek. S vodou: dozvuk se zkrátí na střední, ale chuťový profil je podobný
Shrnutí: Skvělý Laphroaig, velmi komplexní a vyvážená, trochu chybí jódovost, ale dozvuk to bohatě vše dožene. Velká pochoutka, kdo ještě nemá, tak se ještě prodává, tak neváhejte:-)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.