ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Charlotte 11 yo 2002 ANHA
Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžká a hutná vůně. Nasládlá rašelina, těžké přezrálé a lehce zatuchlé ovoce, dále sladká gumovost, zemitost, medová nasládlost. Mléčná čokoláda, kandované ovoce, kůže. Hodně zajímavá vůně, stále se v ní dají objevovat další odstíny, baví mě.
Chuť: Dehet a sherry, až laphroaigovská medicína, ale přelitá sladkým sherry. Udírna a kouř ve sladkém balení. V závěru připálené povidla, čokoláda. Chuť parádně pasuje k vůni.
Shrnutí: Výtečná whisky, s tímto bottlerem (Anam na h-Alba) jsem asi naladěn na stejnou frekvenci. Vzorek z whisky festivalu ze saského Radebeulu.
Body: 93

Láhev: Port Charlotte 11 yo 2002 ANHA
Autor: xenopus
WB
Aroma: Štiplavě lihové, zvláštní kombinace zatuchlosti a větrovosti, ve výrazu bohaté. Dřevo, sladký kouř, trocha fenolů a kůže, mladé pryskyřičné dřevo i tlející listí s hlínou, ostružinový likér, caffé latte. S vodou přechází do gumova, nic moc, naštěstí gumovost vyprachala a zůstala ovocná sladkost.
Chuť: Hladká, sladká, mohutná, svíravá, spalující. Nálož intezity chuti, která paralyzuje jazyk. S vodou se zjemní - vystoupí delikátní sladký kouř (maso uzené na ovocném dřevě) doplněný ovocnými povidly s exotickým kořením (pepř, hřebíček).
Dozvuk: Hebký, lehce kořenitý, spíš kratší. Trocha mokrého dřeva a trocha kouře doplněné ostružinovou sladkostí a větrovostí mentolových bonbónů.
Shrnutí: Originální, nevšední, zajímavá. Výrazný vliv sherry, vzdáleně mi připomněl pekelný Bruichladdich dvanácti mužů od Týna.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.