ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Mòine Oloroso
Autor: Nethar
WB
Aroma: Bunnahabhain mě poslední dobou umí potěšit. Rašelina, borůvková sladkost, hutné, rozinkové sherry.
Chuť: Sladké, voňavé, ostré, brutální rašelina.
Dozvuk: Hodně rašeliny, hodně drsný, koření.
Shrnutí: Taková mohutná whisky, která v rašelinné drsnosti hezky balí sladší sherryové tóny, velmi mi chutnala.

Autor: josé
WB
Aroma: těžké sladké sherry nebo červené víno. ovocnost, karamelizovaná jablka, červený rybíz. perník, med. hebké, moc příjemné. za tím se ukrývá kouřovost, térovost a kapka jódu. po delším odklopení kouřovost výrazně zeslábne. (b.3/3)
Chuť: pronikavá sherry šťavnatost. jehličky, jistě víc %. ždíme z jazyku sliny. sladkost akorát. pak se objevuje kouř. ovocné. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladký, sherry s dlouhým čokoládovým kouřem. možná zbytečně lehce gumově nahořklý. perník, jablečný kompot, sirky. (b.1+/2)
Shrnutí: ve slepém dvojtestu, ze kterého se nakonec vyklubalo Mòine klasické a Oloroso, mne toto uchvátilo. dokonce sudovka! ředit mě nenapadlo. hned bych si koupil celou lahev. a jsme zase u toho, už běžně ke koupi není. ach jo. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: sladké, uzené maso, těžké sherry, vanilka, rozinky, koření, závan kouře
Chuť: silná, sladká, hladká, sherry, rašelina, maliny, koření
Dozvuk: silný, peprný, kořeněný, sladký, rašelinný, kyselkavý, slaný, tabák
Shrnutí: Nádherná whisky. Stálo by to za láhev, avšak cena byla pro mě docela nepřijatelná, posléze byla i láhev úplně nedostupná. Každopádně krásné spojení rašeliny/sherry/sudovky

Autor: xenopus
WB
Aroma: Silné, lihové, těžké sherry, lehce zatuchlé. Červené ovoce, olej na šicí stroj, trocha ořechové hořkosti v pozadí, uhelný prach, slanost, troška gumy a síry.
Chuť: Hladká, objímající, mohutná, šťavnatá, intenzivní. Ovoce (ostružinový likér), kouř, smažený banán s cukrem, trochu do rumu (kůže, schnoucí tabákové listy).
Dozvuk: Sladký, bez náznaku hořkosti. Zpočátku prolínání ovocné sladkosti a přídechů suchého kouře. Doznívá dlouho, ale hodně rychle ztratí na intenzitě a na výrazu - zůstane spíš sladká cukrová stopa než nějaká chuť.
Shrnutí: Vůně je taková nevinná, na jazyku ale ztratí ostych. Asi mě bavilo víc k tomu čichat (až na tu síru) než to pít. Na každý pád výborná whisky. Zajímalo by mě přímé srovnání s nějakým vysokoprocentním Lagavulinem. Ten otevřený nemám, takže nic...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.