ZPĚTRecenze:

Láhev: Mortlach 15 yo 1990 Murray McDavid
Autor: josé
WB
Aroma: výrazný vliv suššího sherry. oříšky, jablečné křížaly, fíky, suché dřevo, maliny. trochu sirky a nové kožené boty. (b.2/3)
Chuť: i v chuti plno sherry a dřeva. nasládlá, kořeněná (badyán, hřebíček), naštěstí není lihová. (b.3/4)
Dozvuk: oříšky, biskupský chlebíček. sladký, příjemný, hřejivý (b.2/2)
Shrnutí: dík sherry bohatá a výrazná, sherry od začátku do konce. zřejmě slušnej sud. těžko říct, jaký podíl na charakteru má původní destilát. vykopávková lahev. vzorek z Whiskyherbst. (b.0/1)

Láhev: Mortlach 15 yo 1990 Murray McDavid
Autor: xenopus
WB
Aroma: Nasládlé, ovocné, jasné sherry, hezké. Dominantně ovoce (přezrálá červená jablka, rybíz), lehce kůže a fíků, stopa mentolu a síry.
Chuť: Plná, výrazná, sladší, ale postupně vysychající. Při polykání troška plastovosti, fuj. Opět ovocné (výrazné rozinky), ale tady už je citelnější kořenitý vliv dřeva (hřebíček). Lehce máslové olejnatosti.
Dozvuk: Překvapivě krátký, hřejivý. Základní charakter pokračuje a jednotlivé chutě vyznívají rovnoměrně - stačí se v průběhu času zaměřit na jednu z výše uvedených a hned naskočí. Nově se objevují červené hrušky. Nakonec zbyde hlavně tříslovatější dřevo, fíky a přepálený cukr. Vůbec není hořký, zato opět lehounce vyskakuje síra.
Shrnutí: Velmi pitelná brandy de Jerez, ehm, totiž whisky... Schválně jsem vytáhl odlitý vzorek Baco Solera a... je to až příliš stejné. Sud musel být řádně nasáklý.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.