ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tomatin 14 yo Port Casks
Autor: Hunter
WB
Aroma: Příjemná vůně, hodně ovocná (přezrálé meruňky, pomeranč), k tomu trocha ořechů a za tím pak lehká dřevitá zatuchlost nebo až zakouřenost, objevuje se i sherry styl.
Chuť: Chuť jede hodně v sherry stylu. Plná, bohatá a příjemná, nasládlá, ovocná, bohatě nasheřená. Dochuť sametová, s ovocnou nakyslostí.
Shrnutí: Pil jsem starší verzi tohoto plnění. Měl jsem naslepo mega vzorek od Filety (díky!), ochutnával jsem třikrát. Tipoval jsem sud po sherry, portské jsem v tom nepoznal, alkohol jsem hádal poprvé 46%, podruhé 48% a naposledy 50%. Přemýšlel jsem, jestli to není něco od Glenfiddichu, Tomatin mě nenapadl. Hodně mi sedla a pochutnal jsem si.
Body: 89

Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladké, příjemné. Sušené ovoce, kořenité, pražené ořechy v cukru. Později kyselejší vínové tóny.
Chuť: Poměrně dřevité, ne příliš sladké, spíše surovější, ale ne hořké, ok.
Dozvuk: Trochu nahořklý, ořechový, karamelový. Nasládlý, lakový.
Shrnutí: Průměrný dojem, ale nic negativního. Jeden z kandidátů na slepou portwood ochutnávku 2018, nevybral jsem jej.

Autor: josé
WB
Aroma: lehce nakyslé tóny - citrusové želé, zahradní směs. dřevo, mandle. náznak gumy. málo výrazné, moc se mu ze sklenky nechce. (b.1+/3)
Chuť: šťavnatá, dřevitě kořeněná, na hraně s hořkostí. jinak sladká, sladová, perlivá. muskatnuss. (b.2+/4)
Dozvuk: hladké a už příjemné dřevo. sladší, vlašské ořechy. (b.1+/2)
Shrnutí: tipuji finiš po nějakém víně. příjemná whisky, nicméně nenadchnula ničím, pro co bych se chtěl vracet. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela lihové, v chutích není příliš intenzivní, trochu zklamání.
Chuť: Štiplavě lihové, trvá, než se rozvine. Sladovost, červené ovoce (červený rybíz), lehce nakyslosti citrusů.
Dozvuk: Typické tawny port, příjemné, žádná nahořklost. Červené ovoce (třešně), švestkové pecky, datle, hřebíček.
Shrnutí: Příjemná, ukázková whisky s port finishem (pokud o tom člověk ví). Žádná nahořklost, super.
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.