ZPĚT

Recenze:

Láhev: Invergordon 40 yo 1965 DT
Autor: josé
WB
Aroma: sladké, rumové, výrazný kokosovanilkový nanukáč, A.O. dřevo. hladké s kapkou kanagonu. líbí moc. (b.3/3)
Chuť: zprvu trnoucí a drhnoucí dřevitost, lékořice, šťavnaté ovoce - meruňky, pomelo. se slinami se zjemní do čokolády. brnivě kořenité. (b.2+/4)
Dozvuk: hřejivý, pikantní, dřevitý. dřevo ustupuje a objevuje se sladší kokos s kapkou šťavnaté ovocnosti, rakytník a čokoláda. po dlouhé době se zjeví žitnozemitý nádech. (b.1/2)
Shrnutí: celkově je hodně do rumova, což mám rád. celkově sladěné. z testované trojice zaujal jednoznačně nejvíc. jsem rád za ochutnání a za 10€ taková cesta v čase rozhodně stála. vzorek z Whiskyherbst. (b.0+/1)

Láhev: Invergordon 40 yo 1965 DT
Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehké, alkoholové, nasládlé. Rum (kdovíjak mi nevoní). Takhle to dopadá, když se nefinišuje po sherry nebo po něčem výraznějším a nechá se to jen v bílém sudu. Prostě tomu chybí sladové tělo. Vanilkový puding, rumová tresť, lak, trocha nakyslosti, stopa spáleného papíru.
Chuť: Hlaďounká, kultivovaným způsobem výrazná. Tady už jsem vskutku spokojen. Nesžírá tolik jazyk jako výrazné sherry whisky, je spíš delikátní. Jen lehounce nahořklá. Dominantní sladkost dřeva (vanilka) se mění do ovocné sladkosti (žlutý meloun).
Dozvuk: Kratší, sládnoucí. Banány, vanilka, žlutý meloun, lepidlo. Nakonec i mléčná čokoláda a žvejkačka.
Shrnutí: Raritka. A navíc příjemná. Rum prakticky nepiju, ale tuhle SGW si budu pamatovat.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.