ZPĚT

Recenze:

Láhev: Craigellachie 19 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vanilka, müsli s kandovaným ovocem. Výrazně sladová, slaďoučká. Citrusy. Lehké, sladké, cereální aroma se špetkou peprnosti na závěr. Stylově mi připomíná GlenDronach 14 yo Sauternes.
Chuť: Citrusy, cereálie, dřevíčko, vanilka. Jemná pikantní kořenitost a peprnost. Bohužel, v dochuti mi výsledný dojem kazí dubová hořčinka.
Shrnutí: Kdysi jsem měl na WF verzi 17 yo. Nyní od josého (díky!), o dva roky starší verzi. Ale podle vzpomínek i poznámek si lépe vedla mladší verze. U té jsem tu hořkost v dozvuku nezaznamenal. Škoda.
Body: 84

Autor: Nethar
WB
Aroma: Travnatý styl, svěží, lehčí, nakyslejší, ale taky možná i se stopami auchentoshanové zatuchlé pochcané slámy :-) Citron, ananas, později snad sládne, tak nějak voskově, to je to, o čem mluvíte u Clynelish?
Chuť: Citrony, vitacit, tady však i med, takový kořenitý pepřový med tedy.
Dozvuk: Kořenitý citron, vanilka, dřevo.
Shrnutí: Na degustaci mi přišla hodně ovocně svěží, při přechutnávce se posunula trochu směrem ke sladké voskovitosti. Není to úplně běžný styl, proto zaujme.

Autor: josé
WB
Aroma: hladké. sladkokyselá ovocnost. jablka, meruňky, vínovost. dřevo, skořice, mírně ořechy. kůže. (b.2/3)
Chuť: plná. trochu drhnoucí a výrazné dřevo zvláštního druhu. sladší sušené ovoce, sirky, perlivá, hřejivé koření, zázvor, lékořice. jemná pelyňková nahořklost. karamel. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. nasládlý. datle, mléčná čokoláda, jablečné křížaly, skořice. hřejivý. dřevo. (b.1/2)
Shrnutí: výrazná whisky, kde stáří 19 let je opravdu znát. dřevo doplněné o sušené ovoce, sladší. líbila se mi. můj příspěvek na 6.HKdegu. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.