ZPĚTRecenze:

Láhev: BenRiach 10 yo 2005 Port Hogshead Cask 6708
Autor: josé
WB
Aroma: sladkost zvláštního druhu. originální. nahnilý meloun, broskve, třešně. suché dřevo, nový A.O., vanilka, mango. úžasné, hebké, nelihové. (b.3/3)
Chuť: výrazné dřevo. jehličky koření. oproti vůni není tolik sladká. mírná suchost. trocha ovoce, taková fernetová nahořklost, bylinková, gencián. olejnatá, plná. (b.3/4)
Dozvuk: pikantní opálené dřevo, ořechy, med, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: moc zajímavý kousek. vůně mě omámila, v chuti příjemná pikantnost. po odtajnění mě překvapuje portské, to bych nehádal, zvlášť ne dlouhých skoro 11 let. zajímavý vzorek z Whiskyherbst. (b.0/1)

Láhev: BenRiach 10 yo 2005 Port Hogshead Cask 6708
Autor: xenopus
WB
Aroma: Bombová vůně. Sladce ovocné, už i trochu štípne alkohol (s ohledem na % bych ale čekal, že štípne víc). Ovocné bonbóny, med, červené ovoce, lehce zatuchlého dřeva. Ozvou se i koňakové tóny, opálené dřevo a kůže, troška nakyslosti (možná až octovatosti) kvasících přezrálých třešní.
Chuť: Hladká, na jazyku docela jemná. Pokračuje v tom, co načal nos, jen s odklonem od ovocnosti k dřevitosti, přidává se i vanilková sladkost (!). Třešňové pecky, postarší dřevo.
Dozvuk: Poměrně rychle odezní, hřejivý. Zůstává pikantnost dřeva (hřebíček), tmavá čokoláda a na jazyku koženost.
Shrnutí: Aroma nejlepší, vydržel bych k tomu čichat opravdu dlouho. Jenže chuť se přikloní k dřevitosti a poměrně výrazné zatuchlosti a to už mě tolik nebaví.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.