ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 19 yo 1992 Oloroso Sherry Butt Cask 161
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně vyznívá velmi temně. Docela mi připomíná ořechovku. Včelí plástve. Závan rumu (něco z těžších a lepších Plantationů a ano, i lékořice ve stylu Presidente Marti). Kůže, připálené rozinky na vánočce, exotické dřevo, santal, cedr, krabice od doutníků. S pěti kapkami vody na 30 ml whisky zesládne. Dřevo, rozinky, lehce větrová.
Chuť: Připálené rozinky, povidlový lektvar, hodně exotického dřeva, santal, hřebíček, čokoláda a tabák. V dozvuku pak silně opálený sud.
Shrnutí: Přímo jsem srovnával se svou GlenDronach 14 yo 1996 Oloroso Sherry Butt Cask 202. Ta vyznívá (ač je sama hutná a silná) výrazně svěžejším dojmem oproti této o pět let starší verzi. A těch 5 let je sakra znát. Jde o naprosto brutální výluh sudu. Extrémně hutná a koncentrovaná whisky, asi nejtemnější whisky, co jsem kdy pil, a to barvou, vůní, chutí i celkovým vyzněním. Špička. Moc mi chutnala a byl to skvělý degustační zážitek. Pocitově jako by jste pili třicetiletou nebo i starší whisky. Velký dík Jerrymu za vzorek!
Body: 93

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.