ZPĚTRecenze:

Láhev: The Epicurean DL
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Výrazná a silná vůně. Sladovost, světlý slad, suchá sláma, tráva, jen stopy sladkosti, pražené ořechy, lehce zkvašené obilí, stopa slanosti, zelené olivy, trocha citrusů.
Chuť: Sladký slad, sladká čokoláda, sláma a seno, čokoládové dřevo, pražený tmavý slad, hutná a jemná, trošku perlivá, stopa slanosti a moře, olivy. Intenzivní.
Dozvuk: Suché dřevo, pečená čokoláda, citrusy, sladké dřevo, čokoládové sušenky, čokoládové máslo, slanost na konci.
Shrnutí: Přímočará silná whisky. Dost dobrá, harmonická, intenzivní až pálivá. A o třídu lepší než Timorous Beastie.

Láhev: The Epicurean DL
Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká, travnatá, čerstvé seno, květinky, ananas. Spíše vodová, trošku nijaká.
Chuť: Sladčí, lehká, sladová. Lehce štiplavá – zelený pepř. Je tam něco velmi velmi mladého.
Dozvuk: Spíše kratší, lehce nahořklý. Slad, líh, mladost.
Shrnutí: Profilově jednoznačně odpovídá Lowlands, ale je dost prázdná, jednoduchá. Nic co bych musel znovu zkoušet, ale na druhou stranu já obecně fanda Lowlands nejsem. Ve srovnání s Glenkinchie 12 je horší, a to jakože Glenkinchie 12 není žádná velká bomba.

Láhev: The Epicurean DL
Autor: xenopus
WB
Aroma: Jednoduché, trochu sprosté. Působí dojmem, že má snahu o kvalitu, ale líh a zasmrádlé obilí to přizabíjí. Lehké, šťavnaté, doopravdy Lowland. Tráva, obilné tóny, citronové muškáty, nekyselé citrusy (pomeranč), vanilka.
Chuť: Šťavnatá, překvapivě kořenitá, okamžitě vyjeví, co je zač. Meruňky, citrusové tóny, bylinná kořenitost, seno, troška opáleného dřeva.
Dozvuk: Chutě velmi krátké, hořké dřevo (fuj) se už ale drží v puse déle. Trocha obilné kořenitosti, štiplavost dřeva, makovice, mokrý vajgl.
Shrnutí: Blend (byť malt) je určen spíš na pití než na čichání, a nejinak je tomu i zde. Za stejnou cenu ale dostanete i SM ve znatelně lepší kvalitě bez hořkosti v dozvuku. Jedna z portfolia "Remarkable Regional Malts" od DL. Zajímavá zkušenost, víckrát si ji ale nedám - to už radši Big Peat.
Body: 76


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.