ZPĚTRecenze:

Láhev: Springbank Cuvée '65/'93 Murray McDavid
Autor: josé
WB
Aroma: jemné, hladivé, nijak přehnané dřevo. vanilka, ovocnost, citrusy, červené pomeranče, i mladost - těsto/kvasnice, červený rybíz a zastřený kouř. (b.2+/3)
Chuť: pikantní nasládlý přesto hladivý kouř. sušší sherry, ořechy a dřevo bez hořkosti. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívá ovocnost sherry z chuti, tmavá čokoláda. nasládlý kouř, mandlovovanilkové sušenky. středně dlouhý. hřeje. (b.1/2)
Shrnutí: lehce kouřová whisky po sherry. ne přeslazená, přesto sladká, hladivá - jen tak se večer pomazlit na gauči. no prostě jim zbylo trochu v sudu z roku 1965, což by dalo jen na pár lahví, tak smíchali onen zbytek s ročníkem 1993, nalahvovali a určitě bouchli 2x dráž, než by se prodala samotná desítka. (b.0/1)

Láhev: Springbank Cuvée '65/'93 Murray McDavid
Autor: xenopus
WB
Aroma: Hezké, nic prvoplánového, tak nějak od všeho trochu - ani ovocnost, ani dřevitost nedominuje. Dřevité, jen lehce nasládlé. Dřevo, nahnilé hrušky, pikantní i sladké koření, meloun.
Chuť: Příjemná, jemná, slaďounká, hebounká. Slad, jablíčka, karamel.
Dozvuk: Středně dlouhý, hřejivý. Dřevo, objímající sladkost, kořenitost sherry. Konečně lehounce kouře.
Shrnutí: Hrozně příjemné pití, jen bych uvítal vyhraněnější charakter - ale zase vím, že jsou chvíle, kdy člověk přesně takové pití vyžaduje. Od každého sudu pochytila to dobré a dohromady to funguje velmi dobře.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.