ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bandita Black 3 yo
Autor: Hunter
Aroma: Hřejivá, těžce kořenitá vůně s nádechem kávy. Nic extra vrstevnatého, hraje jen na jednu notu. Ale ve výsledku nic špatného.
Chuť: V chuti mi ale přijde zajímavější. Na 50% je velmi jemný, ani bych tolik % nehádal. Chuťovým profilem temný rum s příchutí kávy a lékořice. Chuť hřejivá, nasládlá, olejnatě plná. Badyán, lehce anýz, větrovost. Trochu mi připomíná domácí ořechovku.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Tento ochucený rum mě svou chutí celkem mile překvapil.
Body: 82

Autor: Kobalt
Aroma: Výrazný, káva, višně.
Chuť: Hodně sladký, hutný, káva, višně, hořká čokoláda. Výrazný a lehce drsnější, ale jemný.
Dozvuk: Hutní kakao, káva, hořká čokoláda.
Shrnutí: Výtečný tmavý spiced. 50% přinese výraznost, ale je pořád jemný. Je lepší než Kraken (souběžně testovaný).

Autor: josé
Aroma: hodně kávové, sladké, koření, větrové. nic bohatého. trochu vanilky. na 50% není ostrý, je jemnější. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 2/3. dost sladký, hřejivý, ne chlastový. šťavnatý - až do ovocna, pomerančová kůra. pikantní. spálenost, sirob. lékorky. jistá umělost tu je, plastovost. (b.1+/4)
Dozvuk: čokoládovokávový - kofila. větrový, skořice. (b.1/2)
Shrnutí: ujde. flašku bych nechtěl. já moc kafe nemusím, takže se není čemu divit. je lepší než základní tuzemák. hodně sladký. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Celkem intenzivní, bohužel trochu nepříjemně štiplavé. Dominuje káva, dále lehce čokoláda a stopa koňakových tónů. Po odstání se znatelně nezmění. Až na štiplavost se mi docela líbí. Z prázdné sklenice náznak tmavé čokolády a kávy.
Chuť: Není zbytečně přeslazená, pro mě tak akorát. Svým profilem silně připomíná čokoládovou tyčinku Kofila. Pozvolna nastoupí pálivost, která hezky zahřeje jazyk a ústa.
Dozvuk: Odeznívá pálivost a chuť bez velkým změn pomalu ztrácí na intenzitě.
Shrnutí: Až na nepříjemnou štiplavost aroma se mi celkem líbí. Na větší pití to není, ale jedna sklenička jako dezert neurazí.

Autor: tornado
Aroma: Nasládlé, příjemné. Kakao, tyčinka Kofila, nugát. Vyšší procenta zblízka nevadí.
Chuť: Velmi věrně kopíruje aroma. Tekutá Kofila.
Dozvuk: Kratší, bez výrazných změn odeznívá chuť.
Shrnutí: Jako dezertík je fajn. Koukám, že už jsem ho testoval a výsledek byl skoro stejný.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.