ZPĚT

Recenze:

Láhev: Plantation SC Guyana 17 yo Cognac Ancestral Finish
Autor: Hunter
Aroma: Ostře kořenitá a štiplavá vůně, až do chilli. Rumové pralinky, rozinky, skořice, hřebíček, staré exotické dřevo, hořká silná čokoláda, propolis.
Chuť: Pikantní, typicky rumová chuť, s malým nádechem sladkosti lesního medu. Hřebíček, včelí plástve, propolis. V závěru trochu vysychá. Chuťově mi napřed připomněl styl Compagnie des Indes. Po přidání pár kapek vody se teprve rozvine. Chuť v puse skoro exploduje, med se zvýrazní, sladkost nabírá na intenzitě.
Shrnutí: Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Vzhledem k už docela brutální ceně jsme využili možnosti koupit vzorek v baru Kocour. Mít víc, než jen každý jednoho frťana, určitě bychom víc experimentovali s vodou, vypadalo to s ní velmi nadějně. Měli jsme vzorek z lahve číslo 024, sud 4. Tohoto rumu jsou jen 4 sudy.
Body: 88

Láhev: Plantation SC Guyana 17 yo Cognac Ancestral Finish
Autor: josé
Aroma: trochu uzavřené, asi i dík % sušší. výrazné lakované dřevo. cukr a kapka mízy. mírně nakyslá vínovost. zvláštní zatuchlost (v dobrém) (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3. silnější a koncentrovanější. opět výrazné lakované dřevo. medovina, med, pepř, skořice. pomerančová a grepová kůra, trocha hořkosti. s vodou zesládne, ale pikantnost koření zůstává. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť - dřevo a šťavnatá ovocnost, pomeranč. ke konci zůstává karamel a hřejivé dřevo. (b.1/2)
Shrnutí: mám malé podezření na mýdlovou plastovost víčka vzorkovničky. on to není špatný rum, jen mě za srdce moc nechytil. oproti předskakujícímu Barbadosu 2000 je sice lepší, ale s přihlédnutím k ceně nemá tento šanci. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.