ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 18 yo Allardice
Autor: Anonymous
Body: 86

Autor: Duthoron
Aroma: Hmmmm, těžké pomeranče, sladkost fíků a rozinek a sherry
Chuť: Suchý, dřevitý začátek, pak mírná sladkost a pak náraz voňavého dřeva s takovou fernetovou hořkostí.
Dozvuk: Pekanové ořechy, skořápky lískáčů a hořkost karamelu.
Shrnutí: Překvapivě hodně dřeva a moc dobrého, vliv sherry je za tím hezky schovaný. Je mi moc příjemná.

Autor: Hunter
Aroma: První přičichnutí a nevěřím svým smyslům, těžkotonážní vůně rozinek, čokolády, kávových tónů, dále cítím portské víno, opravdová zkapalněná nádhera ve sklence, co do vůně, tak je to opravdová špička! Mohl bych k ní čichat znovu a znovu, úplně k tomu vybízí. Tady se pohybujeme daleko přes 90 bodů, jsem nadšený, že jsem zase objevil skvost, zároveň si tou vůní GlenDronach Allardice nastavila vysokou laťku a jsem zvědavý, zda s ní udrží krok i chuť.

Nebudu vás napínat a jdeme na to.
Chuť: První poválení po jazyku a cítím hutnou čokoládu,rozinky, přezrálé hrozny, pomeranče.Ne tak ohromující jako ve vůni, ale pořád nadprůměrné a velmi slušné! A na závěr dochuť - a tady se ukazuje, že není růže bez trní. Odkudsi se vynořuje opálené dřevo, nebo dokonce něco připáleného, co mi až tak moc nešmakuje a trošku to výsledný dojem sráží. Možná to cítím jen já a ostatním to vadit nebude, ale ve svém hodnocení to zohlednit musím.
Shrnutí: Měla nakročeno mezi absolutní špičku a elitu, takhle je to nakonec "jen" 88/100
Body: 88

Autor: Hunter
WB
Aroma: Úžasně bohaté aroma, takové zklidněnější sherry monstrum. Rozinky, čokoláda, sladké sherry pedro ximénez, je tu i kořenitost (hlavně hřebíček a skořice) a lesní med.
Chuť: Opět sladké sherry PX, lesní med, čokoláda, v dochuti pak skořice, jen lehce opálený sud, rozinky, hřebíček, jemná větrovost. Chuť je s vůní bravurně sladěná.
Shrnutí: Po více než šesti letech se mi díky výměně vzorků s Cyrou (díky!) naskytla možnost opět přechutnat tuto sherry krásku. Podle kódu na lahvi se jedná o mladší plnění z roku 2015. Samozřejmě jsem se nedíval, jak jsem ji tehdá hodnotil a udělal jsem zbrusu novou recenzi. A dopadla výborně, to, co mi tenkrát vadilo v dochuti (přemíra opáleného dřeva), jsem tentokrát v ochutnané půldecce vůbec nenašel. Parádní whisky a skvělý výsledek. Sice mi vše připomínalo PX, ale zraje v sudu po sherry Oloroso.
Body: 92

Autor: J.K.Ch
Aroma: Po dvojici předchozích whisky působí tato ve vůni docela umírněně. Zdaleka to není taková výrazná vůně. Vůně je natolik komplexní, že se v ní obtížně oddělují složky tak, aby šly jednoduše popsat. Sherry se ovšem nezapře stejně jako třešně naložené v alkoholu podobné těm z bonboniéry Mon Cheri i s tou mléčnou čokoládou. Rozinky, ovoce citrusy, káva, červené víno, dřevo, ale vše jen tak nějak probleskuje a zase se schovává.

Chuť: Chuť je opět velmi silná plná, sladká, kořeněná s tóny dřeva a opět jistou zde už jen stopovou dávkou hořkosti. Čokoláda, rum a sherry to vše příjemně podbarvují
Dozvuk: I zde dozvuk připomíná bylinný likér. Avšak do dozvuku se přidává rum, sherry a čokoláda. Je opravdu šťavnatý a bohatý.
Shrnutí: Vzhledem k ceně mě víc zaujala patnáctiletá verze. Tahle whisky je lepší a umírněnější, ale také znatelně dražší.
Body: 87

Autor: Nethar
WB
Aroma: sladké kořeněné víno, vůně hustá, sladce hutná, přezrálé kiwi, měkké tropické ovoce; troška vody zdá se nemá valný vliv, možná tu krásnou vůni spíše trochu otupuje
Chuť: zpočátku nevýrazná, později se objevuje mírná dřevitost, nasládlá a ovocná, přesto spíše neutrální, aspoň po tom masakru (pozitivním) co přišel ve vůni
Dozvuk: hořké kakao, dosti dřevité, na jazyku zůstává jakýsi hořký dozvuk stylu toniku
Shrnutí: parádní vůně, ovocně sladká a intenzivní. Chuťově a hlavně dozvukově už je to trochu slabší, jde znát dlouhý vliv dřeva, ale není to hořkost, kterou bych ještě nebyl ochoten snést, i když zároveň nutno dodat, že to není ani whisky, kterou bych si hned běžel koupit

Autor: Radek
WB
Aroma: Čokoláda, přezrálé ovoce.
Chuť: Čokoláda naložená v rumu, trochu medu a stopy moučkového cukru.
Dozvuk: Těžce sladký.
Shrnutí: Velice dobrá whisky.
Body: 87

Autor: Shargard
Aroma: První úder je rumovo koňakový. Potom poměrně velká sladkost je vystřídána švestkami, ale spíše hutnými povidly s trochou alkoholu. Velmi pěkná vůně, u které se dá strávit hodně času
Chuť: opět sladkost, švestky a trochu koření. Škoda, že mě whisky neobdarovala stejně jako ve vůni. Nicméně pěkná je hutnost chutí
Dozvuk: Delší, postupně usychá. Opět výrazná chuť povidel, koření, čokoláda a trochu hořkosti
Shrnutí: Velmi pěkné aroma a hutnost chutí. Tady výčtem kladů končím. V chuti a dozvuku už mě whisky nijak výrazně neoslovila. Po zjištění o jakou se jedná whisky jsem byl poměrně zklamán, že whisky neukázala větší hloubku, rozmanitost a komplexnost chutí. Vzorek celkem potěšil, ale celou lahev bych si určitě nekoupil
Body: 84

Autor: josé
WB
Aroma: hutné, sladké, med, sladké sherry. objevuje se dřevo, ořechy, tabák, třešně (b.2/3)
Chuť: začne sladce a pak nastoupí dřevitě - naštěstí bez hořkosti a svíravosti. pikantně kořenité. úplně vidím od sherry rozmočené sudy. kandované pomeranče, čokoláda (b.3/4)
Dozvuk: sladký, marmeládový (b.1/2)
Shrnutí: krásná tmavá barva. prvotní dřevo v chuti se mi nezdálo, ale po druhém napití OK. spokojenost (b.1/1)
Body: 7

Autor: joy
WB
Aroma: sladkokyselkavé, silně sherry, sušené tropické ovoce, liči, skořice, záblesk třešní, hřebíček, ořechy, pomeranče
Chuť: sladká sherry bomba, koření, hřebíček, skořice, ovoce, hořká čokoláda, vše perfektně vyvážené
Dozvuk: sušší, kořeněný, sladký s náznakem kyselkavosti, ovocný, skořice, hořká čokoláda
Shrnutí: Vzorek z Mikuláše. Tímto děkuji Petrovi. Tohle je úplně super whisky! Pochutnal jsem si. Dlouho jsem neměl takovou komplexní a bohatou záležitost

Autor: lalos
WB
Aroma: Ve srovnání s 15yo je komplexnější. Ve vůni sušší s více kořením, ale stále příjemně sladká. Trošku bourbonově laková, medové kyselkavé hrozny.
Chuť: Supersweet. Dost dřeva, skořice, hromada sherry. Pak zase dřevo, spálená marmeláda a možná zvětralá cola.
Dozvuk: Dlouhý, sušší, trošku dřevitý ale skoro bez hořkosti. Koření, karamelizované sušenky.
Shrnutí: Typově podobný 15 yo Revival, ale sušší, komplikovanější, komplexnější. Krásně vyvážený poměr sladkosti a koření. Pro mě asi nejlepší core GlenDronach.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.