ZPĚTRecenze:

Láhev: Port Charlotte 13 yo 2001 Sherry RBTW
Autor: josé
WB
Aroma: moc hezká vyváženost mezi rašelinou a sladkostí ovoce. kouř je jemný. vanilka. na svá procenta není lihové, hezky jemné, hladivé. že by finish po nějakém sladkém vínu? káva. (b.3/3)
Chuť: kouř v první řadě, nasládlý, popelový, zabalený ve sladkosti. perlivost. není kyselá - jen kapka grepu. silná, dospělá. (b.3+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť, kouř, sladkost na konec. (b.1+/2)
Shrnutí: plná a úžasná whisky. poslední panák festivalu, navíc se slevou. mám už vypálenou hubu a po této dvojnásob. moc příjemná tečka, jedna z top kouřovek, co jsem měl. jen cena mé nadšení poněkud chladí. (b.0/1)

Láhev: Port Charlotte 13 yo 2001 Sherry RBTW
Autor: xenopus
WB
Aroma: Trochu umělé, každopádně rašelina - taková nakyslá, ne tak kouřová, spíš málo uleželá (prostě to, co znám z mladších Islay). Rašelina, tlející listnaté větvičky, trocha větrovosti, mršina, rozpouštědla. Celkově ne příliš příjemná.
Chuť: Monstrózní rašelina na jazyku, ne úplně vysušující, ale suchá dost a trochu svíravá. Už zralá. Na válení po jazyku to moc není, až při polykání se objeví lehké ovoce, citrusy, celkově ovocnost upozaděna.
Dozvuk: Zůstává bahnitá sladkost a uhlí. Trocha bramborových natí, buráková olejnatost.
Shrnutí: Destilát dominuje, sudy výraz jen zakulatily, přidala se ovocnost. Po 13 letech bych ale asi čekal větší vliv dřeva. V poznámkách se objevují i dvě věty: Ian McLeod ve starší verzi? Taková lepší Octomore. No, může být, každopádně pro mě určitě to nejlepší, co jsem měl možnost v září v Berlíně ochutnat. Jen ta cena...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.