ZPĚTRecenze:

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: Nethar
WB
Aroma: Vanilková, ostrá, navoněná, časem báječné lesní ovoce, hodně jahod (i s tou jejich vyumělkovaností), ještě později je to ovoce zároveň zatuchlé, zkvašené a kyselé.
Chuť: Ostrá, pepřová, svérázné silné pití.
Dozvuk: Sice vanilkově navoněné, ale díky té síly se tomu člověk nemůže posmívat, moc fajn.
Shrnutí: Jak je známo, nejsem úplně milovník bourbonů, ale s touhle lahví jsem moc spokojen, sudová síla jí sluší. Porovnával jsem ještě se sudy 293 a 571 (ředěné na 50) a tato mezi nimi získává přízvisko: Nejostřejší.

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: Nethar
WB
Aroma: Srovnával jsem sudy 282 (CS), 293 a 571. Nutno číst recenzi 282, další dvě vypichují rozdíly. Vanilka, ovocnější, ne tak ostrý, více lakový.
Dozvuk: Trochu méně výrazné, kořenité.
Shrnutí: V trojici získává titul: Nejzemitější.

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: Nethar
WB
Aroma: Srovnával jsem sudy 282 (CS), 293 a 571. Nutno číst recenzi 282, další dvě vypichují rozdíly. Nejvíc vanilky, slaďoušek, skořice, tohle je buchtička, jak má být.
Chuť: Bourbonová navoněnost.
Dozvuk: Umělohmotný vanilkový bourbon dozvuk.
Shrnutí: Voní skvěle, ale pak se to zhoršilo. Ve srovnávané trojici získává přízvisko: Nejsladší.

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: Severan
WB
Aroma: Veľmi jemná, krémová, vanilková. Trs, jemne tráva a sviežosť no zároveň charakter a sila.
Chuť: Napiek svojej sile je tento bourbon príjemne nasladlý a jemný. Sladučké podtóny vanilky a karamelu jemne poodhalujú silu a rídzosť. Silný charakter a jasná chuť.
Dozvuk: Nerušivý, dlhý, jemne dymový, prevažne však upevňujúci telo bourbonu. prirovnal by som to k vete: “Nenadchne, ale ani neurazí.”

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: josé
WB
Aroma: výrazná dřevitá lakovost a koření. lihovost ukáže růžky, suchost. kůže, vanilka, pečené ořechy, med, banán. (b.2/3)
Chuť: síla jak % tak i intenzívním dřevem. lak, kokos, samozřejmě vanilka. suchá dřevitá, pikantní, svíravá. vytahuje sliny. s vodou pitelnější. (b.2+/4)
Dozvuk: vysychá. dřevo ustoupí a zůstává sladkost vanilkové zmrzliny. ovocnost do jahod a banánu. na konci jen náznakem žitná zemitost. (b.1+/2)
Shrnutí: hodně dřevité, kořenné s únosnou hořkostí. vůně a dozvuk se mi líbí nejvíc. i čisté pitelné, naředění to zlepší. (b.0/1)

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
Autor: nidan
WB
Aroma: alkohol celkem čpí, americký dub, vanilka, zatuchlina a nahnilé kyselé ovoce, spíše zavřená a a s voudou více amerického dubu
Chuť: sladce nakyslá, žluté špendlíky, čokoláda, koření, zajímavá chuť, spíše jak po nějakém suchém sherry, celkem nečekané u bourbonu
Dozvuk: střední, suchý až vysušující, trpkost trnek, čokoláda a dřevitost
Shrnutí: zajímavé, chuť sherry, to jsem fakt nečekal, chápu proč je celkem oblíbený s vodou se zjemní, vystoupí čokoláda, celkově voda pomůže, pěkně jsme se s Netharem shodli v té vůni, v chuti koukám že sherry moc nechytal, no má snad ještě dost ve flašce tak to snad ještě zkusí, jinak Netharovi děkuji za vzorek


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.