ZPĚTRecenze:

Láhev: Tullibardine 25 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Hodně "lesního kokosu", pichlavá dřevitost, hodně ořechů, ořechový štrůdl, zprvu nic moc, ale časem jsem v tom našel zalíbení, sládne, jablíčka, pěkné.
Chuť: Jemná, banán, ořech, benzín.
Dozvuk: Trochu uměle navoněné, jablka, dřevíčko, koření.
Shrnutí: Ne úplně tradiční styl, na první dojem se mi to nelíbilo, ale rychle jsem změnil názor, možná se rozdýchala, hodně zajímavé, dobré.

Láhev: Tullibardine 25 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Pikantní dřevo, skořice, lehce med. Dost lehká vůně, opět vystupuje slad a trošku nepříjemný nasládlý smrádek, něco jako rybník, bahno nebo mokrý pes.
Chuť: Příjemná sladkost. Tady už dominuje slad a decentní sherry tóny. Cappuccino, mléčná čokoláda, rozinky.
Dozvuk: Dlouhý, sladce cukernatý. Opět slad a sušené ovoce, lehounká dřevitost.
Shrnutí: Dobrá, ale vcelku normální whisky. 25 let na ní není až tak poznat. Sherry tam je jen tak polehku, stejně tak žádná zásadní dřevitost. Převážně tedy dominují obilné sladové tóny pro mě typické spíše pro mladší whisky.

Láhev: Tullibardine 25 yo
Autor: salam15
Aroma: Trochu zatuchlé, lakové, spíše nezvyklé, na konci jsou pražené vlašské ořechy s karamelem, které při delším dýchání hrají ve vůni prim.
Chuť: Citrusy, jablka, svéží, lehká, ke konci drhne dřevo, takové bladnochovité to je
Dozvuk: Výrazně dřevitý, místy je cítit kokos, střední
Shrnutí: Inu v porovnání s Pittyvaichem 25 yo a Taliskerem stejného stáří to měla chudinka těžké (i když tedy voní o poznání lépe než Pittyvaich, ale ten zase nevoní skoro vůbec, ale i tak je tavůně zajímavá). Jako lehčí pití ve stylu Lowland mi to žádné velké potěšení neskýtalo. Každopádně mi lépe voněla než chutnala.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.