ZPĚT



Recenze:

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: Kobalt
Aroma: Citrusy, zemitost, suchý kouř, uzavřenější.
Chuť: Sladká, hutná, trpko-ostrá, perlivost, zemitost, ostrý popel, trpké ovoce, dost sladká se slaností.
Dozvuk: Ostrý popel, suchá zemitost, lehce slaná, intenzivní, popelavý.
Shrnutí: Mám podobné pocity co ostatní, dost dobrá, zbytečně drahá.

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: josé
WB
Aroma: lehce nasládlé, citronová kůra, větrovost, dřevo a hebká kouřovost. jemné, ale překvapivě uzavřené. pár kapek vody a trochu se rozvine. citronový cheescake, zelené mango, tymián. (b.2/3)
Chuť: jemná. nastupuje kouř, vanilková sladkost a pikantní jehličky. kapka citronu, dřevo lehce nahořklé do ořechových slupek. větrové. (b.3/4)
Dozvuk: sladký A.O., hebký kouř, dřevěné uhlí. slad. vysychá. nakonec zůstane jen nasládlý kouř. (b.1+/2)
Shrnutí: barva světlá. nakouřené, citrusové, nasládlé. výrazné, ale 08.3 mě rozhodně chytla za srdce víc. (b.0/1)

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: joy
WB
Aroma: sladké, vanilka, náznak kouře, lehká slanost, absolutně není poznat, že je to nakouřené monstrum, pobřežní vánek, tabák, bílý pepř, med a citrusy
Chuť: v chuti už ano, silný sladký kouř, krémovost, sladkost, koření, vanilka, popel, ovoce, karamel
Dozvuk: závěr je slabší, sladký, kouřový, pepř, citrusová kůra, dřevitost, maliny a je suchý až popelový
Shrnutí: O něco slabší Octomore, než všechny předchozí, které jsem měl, ale stále výborné pití. Mírné zklamání přislo v dozvuku, nebýt toho, řadím mezi ostatní. Octomore je pro mě dlouhodobým adeptem na láhev, ale stále díky ceně odolávám

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: lalos
WB
Aroma: Suchá, kouřová, dub a vanilka. Vcelku lehký kouř – tabák, nová kůže, černý mletý pepř.
Chuť: Ovocně sladká a medová. Umělé sladidlo, káva. Nečekaně málo kouřová. Vlašské ořechy.
Dozvuk: Dlouhý, sladce kouřový. Tabák, ovocný koláč s drobenkou a připálený špekáček.
Shrnutí: U mě určitě lepší než 07.1 se kterou jsem přímo srovnával. Je sušší a chuťově rozmanitější. Pořád ale mi ta chuť neodpovídá ceně. Vzorek je fajn. Lahev bych asi nekoupil, i když je to dobrá whisky.

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: nidan
WB
Aroma: sladká rašelina, kouř, kůže, máslové oříškové sušenky, sůl, vůně opravdu příjemná, takou vůni mám rád
Chuť: silná, plná, když se déle podrží tak pálí jazyk, ty % jsou znát, sladké cookies, pepř, ořechy, tabák, nebo spíš popel z cigaret
Dozvuk: spíše střední a jen v puse, popel, přezrále maliny a žluklé máslo, dokončení sladké víno a popel, dozvuk asi nejslabší
Shrnutí: krásná whisky, musí se s ní opatrně, protože umí hubu pěkně vytrestat, ale jinak super čouďák. Ty ppm, no já nevím, přijde mi čoudová jak Ardbeg nebo Laphroaig, prostě dobrej marketing, celkem by mne zajímalo srovnání ppm Laphroaig 10, Ardbeg 10 a tento Octomore 8, asi to bude celkem podobný bych řekl. Jinak nějaký Octomore je u mne dlouhodobý adept na láhev, škoda tý ceny, jinak by už doma byla...

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
Autor: xenopus
WB
Aroma: Vysušující kouř, na ta % se k tomu příjemně čichá. Popel, ušlechtilý doutníkový tabák, citrón, trocha větrovosti, syrové hovězí maso.
Chuť: Překvapivě hladká, středně olejnatá, přes ta % příjemná a v rámci možností hladivá. Kouř doplňovaný sladkou dřevitostí, med. Lehce zelené mladosti.
Dozvuk: Dlouhý, ale hodně rychle ztrácí na intenzitě a rozmanitosti. Vůbec ne komplexní - jen čoud s trochou opálené hlíny a vanilkové sladkosti. Poněkud zklamání.
Shrnutí: Vzájemné porovnání 7.1 a 8.1 skončilo vítězně pro druhou jmenovanou. 8.1 je v puse příjemnější, šťavnatější, ale slabost dozvuku zase celkový dojem lehce kazí.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.