ZPĚT

Recenze:

Láhev: Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vůně je velmi pevná. Probleskují opravdu nepatrné stopy kouře. Působí sušeji a spíš méně sladce nez Gaja Barolo. Tóny červeného vína a lesní ovoce.
Chuť: Chuť je intenzivnější i když méně plná a méně vrstevnatá sladkost je zde nižší. Je výraznější, dřevitá se stopami suchého sektu a

tóny koření ji dobarvují.
Dozvuk: Suchý a velmi příjemný dozvuk. Lehce pepřovitý s výrazným dřevem, ale bez hořkosti.
Shrnutí: Výborná whisky ale Gaja Barolo mě nadchla víc.​

Láhev: Edradour 12 yo 1997 Sassicaia SV
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: jednoznačně poznáte,že tahle whisky dozrávala v sudech po červeném víně - to aroma tam prostě jě, ještě než se dostaví alkoholová pichlavost i když ne tak velká jak bych čekal, zaznamenáte jahody, ostružiny a nějaké koření, náznak sladkosti také nechybí, jemná nakyslost angreštu?

s vodou: pichlavost mizí a přidává se vůně květin, která lehce překrývá ovoce a více sladkosti
Chuť: bez vody: štavnatá, sametová, takový sladko nakyslý tón - dost mi připomíná angrešt , lesní plody- přes obsah alkoholu nejsem schodný určit jaké, lehká dřevitost což mi není vůbec nepříjemné, ba noapak

s vodou: určitě angrešt a ostužiny, oříšková čokoláda, lehce kořeněná
Dozvuk: delší, sušší, trochu dub , slabě hořká čokoláda a ovoce, které postupem času dominuje
Shrnutí: Škoda že tahle whisky má slabinu v dozvuku. Né že by tam bylo vyloženě něco co by mi vadilo, ale uvítal bych více délky a rozhodně mnohem více intenzity. I přesto se jedná o výbornou whisky z vysočiny a série Straight from the cask mi zatím dělá radost - viz dříve recenzovaný Sauternes finish, který dopadl skvěle.
Body: 84

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.