ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardbeg An Oa
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládle gumová rašelina, kouř z udírny, popel, bílé víno.
Chuť: Příjemně olejnatá na jazyku, nasládle rašelinná, jemně peprná, hlinitá. Citrusy. Pikantní, řádně opepřený dozvuk.
Shrnutí: Jo, tohle se mi líbí. Měl jsem velký vzorek od Cyry (díky!), ochutnával jsem dvoukolově.
Body: 87

Autor: Nethar
WB
Aroma: Oproti Auriverdesu rašelinnější, zatuchlejší, slanější, trochu okurků, nevycválanější, připálené máslo, mnohem intenzivnější.
Chuť: Jsem až překvapen, jak zprvu hladivě olejově jemné, časem pochopitelně přidá grády.
Dozvuk: Uhlový dozvuk, ne tak masakrální jak si pamatuju třeba z Corryvreckanu. Ale kdo ví, jak by mi vlastně chutnal po letech. Spálená slanina, hliněně nasládlá.
Shrnutí: Díky za vzorek, počítám, že nidanovi ;-) Fajn přídavek do core range Ardbegu.

Autor: buddha.ps
Aroma: ľahšie a ovocné -zrelé ryngle a hruškový kompót; lékořice
Chuť: sladká, mihne sa trochu hrozna a brandy, pridáva sa ľahké exotické korenie, štipne čerstvo narezané drevo i drevo opálené
Dozvuk: dlhší, maslové sušienky s džemom z lesného ovocia a štipkou popola
Shrnutí: Výborná whisky, oproti mojim predchádzajúcim Ardbegom (10yo a Uigeadail) určite jemnejšia a ľahšia; v porovnaní s 10yo tu nechytám gumu a asfalt, v porovnaní s Uigeadail menej hutná, kouřová i sladká - to ale neznamená že je horšia, len je iná. Adept na občasné "pripomenutie sa" do pravidelnej rotácie stálic domácej zbierky

Autor: hawks86
WB
Aroma: Lehký kouř, sladké ovoce, tráva
Chuť: Nejprve olejnatá, pak se přidají citrusy,následně lehce kouř,suchost
Dozvuk: Kraší dojezd, dým, pepř,
Shrnutí: Ardbeg An Oa mi určitě chutná, určitě je to zpestření po mohutných Uigeadail a Corryvreckan, ale mě tyto 2 plnotučné chutnají víc. Na druhou stranu je An Oa pitelná i ve větších dávkách :)

Autor: josé
WB
Aroma: sladká až lepivá sladkost marshmallow. červené sladké víno zakápnuté citronovou kůrou. dále dřevo, AO, kouřovost, vanilka. (b.1+/3)
Chuť: zpoza kouře sladké dřevo, AO, vanilka, koření, výrazně skořice. šodó. olejová, hutná. marmeláda. oproti desítce je hutnější, sladší a ne tolik citronová. v desítce je výrazněji sůl (a to že mám s identifikací slanosti v chuti problém). (b.2/4)
Dozvuk: kouřový, sladší. čokoláda, vanilka, slad. (b.1/2)
Shrnutí: hodně AO, skořice a pouťové navoněnosti. desítka je ostřejší, citronová. záleží na okamžitých choutkách konzumenta, čemu dá přednost. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Nasládlá, kouřová vůně, tady bez spálené gumy, která je v 10yo. V porovnání s desítkou je uhlazenější, ne tak divoká. Sladká, hustá rozpuštěná čokoláda.
Chuť: Sladká, ze začátku docela vodová, následuje ale intenzivně kouř, připálené maso (výpek) a nakonec nějaké to sušené ovoce, rozinky a med.
Dozvuk: Střední, kouř odeznívá, objevuje se dřevo, vanilka a taky lehká hořkost ve smyslu silnější kávy, která nevadí.
Shrnutí: Uhlazená, jemnější až trochu nevýrazná. Nastupuje jakoby z ničeho. V porovnání s 10yo je kulatější, ne tak ostrá. Je to výborná whisky, ale v core range bude u mě na posledním místě.

Autor: nidan
WB
Aroma: intenzivní, přízemné, sladké, jemně zatuchlé sherry, nahnilé hroznové víno, pepř s hořkostí grepu nebo ořechů
Chuť: plná, mírně svíravá, ale příjemně, sladká, připálený bílý toust, popel, trochu sherry, vanilka, černý pepř
Dozvuk: střední, mléčná čokoláda, citrusy s pepřem, dokončení silně kořeněné (převládá pepř) a mírně nahořklé (ořechy)
Shrnutí: důstojně doplňuje Ardbeg core, je pěkně vyvážená a velmi kořeněná s prolínající se mléčnou čokoládou, typický sladce kouřový Ardbeg. Dozvuk by mohl být delší, ale co se dá dělat, zvlášť pocit v hrdle mi trochu schází. Láhev doporučuji každému kdo rád Ardbeg, pochutná si...

Autor: tornado
Aroma: Příjemně sladké s odstínem vanilky a tvarůžkového sherry. Jemně podkresleno kouřem, náznak pepře a citronu. Oproti 10 yo mi přijde trochu výraznější, tóny vanilky a sherry jsou zde zřetelnější. Po odstání dominuje sherry.
Chuť: Lehce olejnatá, hutnější než 10 yo. Nasládlý kouř se stopou dehty, trochu medu a kapka citronu.
Dozvuk: Pozvolna doznívá chuť. Po chvilce se objeví tóny gumy a žvýkačkové ovocnosti (jahody).
Shrnutí: Hezký kousek, při vhodné příležitosti zakoupím.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.