ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardbeg Kelpie
Autor: Nethar
WB
Aroma: Uhelnatě uzené, ale jen tak mírně, žádná drsňárna, kterou jsem při vstupu do rašelinné sekce čekal. Ovocné podtóny.
Chuť: Ani v chuti žádný drsoň, přece jenom to Ardbeg s 46 %.
Dozvuk: Mírně nasládlý, fakt hodně kouře, ale furt ne v drsném slova smyslu.
Shrnutí: Takový jemnější Ardbeg mi to přišlo, není špatný, ostrostí vás nepřekvapí, spíš je jemný a pokusí se vás zadusit kouřem. Po něm jsem si dal Bunnahabhain Moine Oloroso a to byl úplně jinej level drsnosti a intenzity, ale tak asi možná spíš špatná očekávání z mé strany.

Autor: josé
WB
Aroma: takové klasické ardbegovské desítkovské A.O., lehce citrusy a samozřejmě rašelina. když potrápím paměť, postavil bych ji nad desítku. jemnější, bez lihu. nějaké meruňky. nic dechberoucího, hladké jemné, jako jo. (b.2/3)
Chuť: pořádná pecka kouře. sladkost, dřevo, citronová kůra a pikantnost, hořkost na hraně. je to dobré, hodně kouřové. chilli, výbušná. (b.3/4)
Dozvuk: suchý, přesto výrazně nasládle kouřový, pikantní. opálené dřevo, kouř, popel. toho se nezbavím. (b.1+/2)
Shrnutí: jemná, hladká, příjemně pitelná. určitě lepší než desítka, ale nic extra navíc. trochu rozpačitý dojem. blíží se konec festivalu a jsem už trochu unaven. každopádně jsem rád za ochutnání. (b.0/1)

Autor: josé
WB
Aroma: zajímavé. tmavé dřevo, hlína, strouhaná jablka s křenem. térovaný kouř a staré konopné lano. skořice a špetka vanilky. něco medicinálního. (b.2/3)
Chuť: suchá. kouř, drhnoucí dřevo. pak se objevuje sladkost, banán, vanilka. nějaké sladké bílé víno. šťavnatost citronu. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký. dřevo, kouř, banán. pikantní. trocha kovovosti - plechovka od olejovek. (b.1+/2)
Shrnutí: pikantnější. vítěz testu. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: sladce kořenitá rašelina, černý pepř, temná sladkost, zatuchlost, vanilka, svěží citrusy, možná trochu motor. oleje
Chuť: sladká, hladká, káva, rašelina, citrusy, hořká čokoláda
Dozvuk: sladce citrusový, rašelina, krémovost, až takový chladivý pocit v ústech, černý pepř, dřevo
Shrnutí: Jemná, hladká, krásně pitelná. Koupil bych si láhev, kdyby tolik nestála. Za mě jeden z nejlepších Ardbegů

Autor: lalos
WB
Aroma: Dost podobné základní desítce. Spálená guma, dehet, citronová tráva, navíc tam jsou jakési jehličnaté tóny, šišky, borové piliny.
Chuť: Docela překvapila. Kromě standardního dehtu a sladkosti tam je lak na dřevo, petrolej, piliny, hřebíčková silice
Dozvuk: Dlouhý a dřevitý. Opět hřebíček, hodně tmavá čokoláda, tonic, uzené maso.
Shrnutí: Hele ale tohle vůbec není špatné. Zatím ty limitky byly všechny dost jakože sherry, ovoce, potlačení kouře a tak. Tohle je vylepšená lesní (nebo možná chaluhová) desítka. Rostlinná, dehtová a moc dobrá. Tohle bych si koupil, kdyby to nebyla taková raketa a oproti desítce ne až tak propastný rozdíl.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.