ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig 6 yo 2011 Creative Whisky Company
Autor: Nethar
WB
Aroma: Rašelinná whisky, uhlí, trochu uzené. Docela štípe do nosu, asi dost procent. Pod nánosem té rašeliny nějaká jemnější svěžejší ovocnost, jablka, meruňky a tak. Mírňoučce i medové.
Chuť: Sice ostré procenty, ale hlavní dojem je taková zajímavá jemnost té whisky, hladkost, zvláštní. Guma.
Dozvuk: Gumovitý styl rašeliny, ale ne tak masakrálně jako třeba v Ballechinech. Mírně uzené. Cítím v puse a na zubech, jak kdyby tam nechala povlak popela. Dlouhý dozvuk doutnajícího dřevěného uhlí.
Shrnutí: Pěkná uhlovo-gumovitá whisky. Zase jednou kousek, který se mi úplně snadno nepřirovnává k něčemu známému. Dobré. Pod odtajnění mladý Laphroaig po sherry, hezké, to mě mohlo napadnout, ten mi často přijde takový hladce olejový v chuti. Sudovka to jo, ale skoro 60 bych snad ani netipoval. Díky nidanovi za vzorek!

Láhev: Laphroaig 6 yo 2011 Creative Whisky Company
Autor: nidan
WB
Aroma: příjemné sladké sherry, jód, sůl, mírná zatuchlina, čokoládá, vůně je příjemná, výrazná a vyvážená. Po přidání vody se zvýrazní čokoláda
Chuť: plná, trochu štiplavá, sušší, čokoláda s kousky soly a hořkými mandlemi, dřevěný popel, obvazy. S vodu je velmi jemná, vystoupí navíc citrusy a ztuchlé seno.
Dozvuk: dlouhý, krásně až do žaludku, čokoládový s dokončením sladkého sherry a mandlemi. S vodou se dozvuk zkrátí a jde do hořka a ne do sladka, voda mu nesluší.
Shrnutí: Krásně vyvážená sherry s medicinálním podtónem, je skvělá, na šest let příjemný bombónek, zachovávající profil palírny. Ještě že mám jednu láhev. Sudová síla prostě Laphroaigu sluší.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.