ZPĚT

Recenze:

Láhev: Sullivans Cove Bourbon Maturation
Autor: Cyra
Aroma: Vanilka, marcipán zakápnutý rumem. Pomeranče, hrozinky, bílá čokoláda. Čerstvě upečený koláč. Dominuje však vanilka a marcipán. Vůně mi trochu připomíná některé rumy.
Chuť: Opravdu sladká, opět výrazná vanilka. Ovocný koláč. Jemně dřevo a sůl. Krásná chuť. Mmmmmm
Dozvuk: Sladký a žhavý, ale zároveň jemný. Dřevo bez hořkosti.
Shrnutí: ....dočkal jsem se. Nádherně vyvážená, výrazná, vanilkově sladká. I když trochu jednoduší, ale to nevadí. Na 60% opravdu jemná. Parádní laskomina! Tohle stojí za nákup.

Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Tak tady jsme úplně v jiné dimenzi, než u Balvenie, tohle je příjemné, velmi silné, bohaté, místy až "lakové", ale zároveň nasládlé, a to lakové není vůbec míněno jako negativum, k tomu krásná vůně vanilky, kakaa a horké čokolády.
Chuť: Tohle asi nebyl ledasjaký bourbon, který zrál předtím v sudu, moc rád bych věděl, jaký to byl konkrétně, a hned bych si ho koupil...Z bourbonu si to muselo vzít během zrání jen to nejlepší, chuť je v nádherném souznění s vůní, bohatá,vanilková, sametová, zároveň silná,vše do sebe krásně zapadá, tahle whisky ladí, a nakonec vás čeká velmi dlouhá hřejivá dochuť.Tomuhle říkám vyvážená whisky...Jsem nadšený!

Pokus s přidáním pár kapek vody- a i když chuti prospívá, trochu ji "osladí", buket to zbytečně naředí, takže nula od nuly pojde. Doporučuji tedy neředit.
Shrnutí: Celkově musím říci, že jsem byl opravdu překvapen, tihle Tasmánci opravdu umí a mají můj respekt.Pro mě jedno z největších a nejpříjemnějších překvapení tohoto roku.Jedinou pihou na kráse je obtížnejší shánění a relativně vysoká cena.Tahle whisky není lehce k dostání ani v Británii, například na The Whisky Exchange momentálně chybí, zbylé 2 lahve z produkce Sullivans Cove tam mají. Verze Port, která je jinak stejně drahá jako Bourbon, tam stojí 85 liber (asi 2400,-Kč) U nás jsem ji v žádném e-shopu nenašel, ale naštěstí zde máme Petra Křenka, který ji ve své bohaté šestnáctistránkové nabídce má, a kterému musím opět poděkovat za možnost ochutnat tuto exotickou whisky.U něj je za mnohem přijatelnějších 1740,-, verze Double cask pak za 1270,-.Kdyby měl někdo zájem o ceník, stačí napsat mně nebo Petrovi zde na fóru soukromou zprávu s mailem, není problém zaslat.
Body: 91

Autor: josé
WB
Aroma: směs lakovaného dřeva, vanilky, ovocné nakyslosti bílého vína, grepu a sladkých banánových tónů. tyto složky se střídavě vynořují ze sklenky. v jednu chvíli se objevila zvláštní zatuchlost sušeného krmení pro rybičky :)

s vodou hladší, ačkoliv bych rozhodně neřekl, že by předtím byla nějak agresívní. opět sladké lakované dřevo, pendrek, angrešt (b.1/3)
Chuť: silná. sušše svíravé dřevo v kombinaci s % ukáže svou sílu. pak přechází ke kořenité pikantnosti a hezky pálí na jazyku. ke konci už jen sladké vanilkové šodó s lehkým náznakem dubu

s vodou pocitově hořčí, perlivá, pikantní (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý, hladký, sladký. plná pusa šodó a mléčné chilli čokolády (b.1/2)
Shrnutí: i na svých 60% je hodně pitelné a ředění nepřináší žádné markantní vylepšení. za vzorek děkuji Petrovi (b.1/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.