ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kavalan Solist Sherry Cask
Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Silně rozinková vůně se spoustou sušeného ovoce, silným vlivem sherry, šestková povidla a koření.
Chuť: Chuť je silně kořeněná, vliv sherry je opravdu výrazný a chuť velmi intenzivní. Skořice muškátový květ, truhlářská dílna :)
Dozvuk: Na rozdíl od Tornáda mi nepřijde suchý, spíš naopak šťavnatý, i když dřevitý, ale ne hořký. Ale ty pomeranče tam jsou. A jsou výrazné.
Shrnutí: Tato whisky mě mimořádně baví. A jistá podobnost s Gold Cockem tam v základu je.

Autor: josé
WB
Aroma: těžší sherry ovocnost, třešně, třešňový kompot. sladké, rumové. mandle, hrozinky. kůže. trochu kanagon a lihovost. (b.2+/3)
Chuť: okamžitě se do jazyka pouští tisíce jehliček - to bude určitě sudovka. nasládlost ovoce, sušené třešně, sherry. výrazná, bez hořkosti. s vodou pitelnější - více kyselkavě šťavnaté. (b.3+/4)
Dozvuk: vlastní chuť poněkud ustupuje. nasládlé červené ovovce. trocha a dřeva přetrvává pálivost. (b.1/2)
Shrnutí: prvotřídní sherry výluh. hodně tmavá barva. silná a nekompromisní. to nejlepší ze sherry navíc ve vysokooktanové verzi. ani se mi nechce věřit, že by tolik chuti vytáhli jen z prázdného sudu. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Sudovka je znát, pěkně štípe do nosu. Jinak bohaté, hutné sherry. Sušené švestky, povidla (goldcockové), káva s amarettem.
Chuť: Ostrá, výrazná sudovka. Opět se objevuje káva, mléčná čokoláda, rozinky. Prostě taková kofila.
Dozvuk: Dlouhý, hřejivý, slaďoučký bez hořkosti. Sladké sušené ovoce, datle, vánoce.
Shrnutí: Tak tohle mi fakt udělalo dobře. Výrazná, hutná sherry bomba, která teče jako sirup. Sladká chuť sušeného ovoce a kávy mi sedla. Na to, že to bylo první setkání s Kavalanem, tak bylo moc příjemné. Příště asi zkusím i ten jejich masterclass.

Autor: tornado
Aroma: Příjemné, výrazné. Zdálky nasládlá lékořice, kořenitost, přezrálé ovoce a rozinky. V něčem trochu připomíná rum a Coca Colu. Zblízka se zvýrazní hlubší kořenité tóny. Po odstání tmavá čokoláda, lékořice, náznak skořice, rozinky, perník, zázvor a zlehka tvarůžkové sherry.
Chuť: Suchá se slinami sládne. Tmavá čokoláda, kořenitost, zlehka tvarůžkové sherry, rozinky, lékořice, perník a zázvor.
Dozvuk: Suchý, pozvolna doznívá chuť. Zanechává dojem po čokoládě a přezrálých pomerančích.
Shrnutí: Naslepo bych vliv sherry asi nepoznal. Přesto jde o velmi povedený kousek.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.