ZPĚTRecenze:

Láhev: SMWS Jamaica 16 yo 2000 R7.2
Autor: Hunter
Aroma: Klasická náplň rumových pralinek, jak si ji pamatuju z éry ČSSR. Aroma je silné, ostré, sladké a celkově na mě působí velmi příjemně. Do toho se míchá oloupaná kůra ze syrového klacku, kandovaný ananas. Vypadá to na agricole styl, ale oproti jiným ochutnaným je tento sladší, což mi sedí.
Chuť: Působí suše, ale zároveň je v něm znát i určitá jemná nasládlost. Míza, trochu nasládlé ředidlo (tentokrát míněno v dobrém, není to nějak rušivá služka). Rumová tresť z pralinek. Trochu škábe na patře jako nějaká drsnější grappa, ale vzhledem k síle alkoholu se není čemu divit. Závan medicínskosti, lehká dezinfekce. Popis jednotlivých složek jako ředidlo nebo dezinfekce asi sám o sobě nezní moc lákavě, ale jako celek na mě působí tento nevšední rum harmonicky.
Shrnutí: Velmi dobrý a originální rum, mile mě překvapil. Škoda, že je vyrobeno jen 199 lahví. O to větší dík patří Netharovi, že jsem mohl ochutnat tuto raritu.
Body: 88

Láhev: SMWS Jamaica 16 yo 2000 R7.2
Autor: josé
Aroma: československé pralinky - hodně cukru, čokoláda, vanilkový cukr, lihovost. marmeláda. v druhém plánu po odvětrání se najde míza, suché A.O. dřevo, lakované. medicínskost. nemám úplně jasno, zda se mi to víc líbí než nelíbí. zvláštní. (b.1+/3)
Chuť: sladkost 0/3. silná. asi víc %. při dalším doušku už ostrost trochu ustoupila. suchá drhnoucí dřevitost. pecky. lak, tmavé práškové kakao, umakart. i v chuti nějaká zvláštní složka - medicínskost. jehličky. se slinami sládne. (b.2+/4)
Dozvuk: sladší. hořkočokoládový s ozvěnou mízy a dřeva. zemní plyn a něco z pralinek. po dlouhé době "žitná" zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: výrazněji dřevitý, silný a zvláštní rum. osobitý. leč do vkusu se mi moc nestrefil. ředit jsem nezkoušel. (b.0/1)
Body: 5


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.