ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish
Autor: josé
WB
Aroma: to se tedy povedlo. slaďoučké meruňky, dřevo. sudovka ani není moc poznat. finish válcuje cokoliv z charakteru původního destilátu. po odvětrání zůstane dřevo a čokoláda. (b.2/3)
Chuť: hodně pikantní, hodně meruňkové. spíše do meruňkovice než do whisky. dřevo, opálenost. káva. (b.3/4)
Dozvuk: odeznívání meruňek, nasládlá dřevitost bez hořkosti. čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: jo, to mi zachutnalo. z finišů (slivovice a jadernička) je tento nejmohutnější s mocným vlivem.jak už jsem psal, naslepo bych hádal meruňkovice než whisky. celkově Gold Cock opět potěšil. (b.0/1)

Láhev: Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish
Autor: joy
WB
Aroma: dřevitá, sušené meruňky, vanilka, jemná meruňkovice, jemná peckovitost, finish válcuje převážnou většinu z původního destilátu
Chuť: hutná, jemná sladká meruňkovice, sušené šťavnaté meruňky, pikantnost, dřevitost
Dozvuk: sladký, kratší, meruňky, koření, dřevo
Shrnutí: Moc fajn pití. Jen si myslím, mít to naslepo, myslel bych si, že je to meruňkovice stařená v sudu. Z původního destilátu to nemá skoro nic. Za mě jednoznačně dobrý, jen si člověk není jist, co pije, a to je důvod, proč láhev ne

Láhev: Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish
Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká vůně, ne tak výrazná jako u předcházejících finišů nicméně meruňkovice je tam znát zcela jasně na první přivonění. Procenta alkoholu nejsou ve vůni moc poznat, pak už je to goldcocková peckovitá klasika.
Chuť: Sladká, výrazná plná sušeného ovoce. Biskupský chlebíček a jasné sušené meruňky. Tady už je vyšší voltáž znát a pěkně hřeje.
Dozvuk: Dlouhý, sladce meruňkový, mírně dubově dřevitý, medový.
Shrnutí: Super pití, ale ne na každý den. Silný vliv meruňkovice a pak nic. Finiš přebíjí jakýkoliv charakter vcelku mladé whisky. Osobně mi chutná, ale kdybych měl naslepo poznat jestli je to whisky finišovaná po meruňkách nebo meruňkovice stařená deset let v novém sudu, tak fakt nevím, jestli bych tipnul správně.

Láhev: Gold Cock 2008 Apricot Brandy Finish
Autor: xenopus
WB
Aroma: Voňavé, slaďounké, troška hořkosti pecky. Meruňka, jako když se otevře pytlík se sušenými meruňkami.
Chuť: Mohutná, plná, šťavnatá, super. Alkohol trochu řízne (CS, no). Sladá, hladká, lehce pikantní.
Dozvuk: Spíš kratší. V dozvuku se vyvalí ovocná sladkost (marmeláda), přidá se dřevo, ale takové míň jehličnaté než jsem u GC zvyklý. Zůstává sladkost a jen stopa peckové hořkosti. Drobná pižka na kráse - bohužel nějaká zatuchlá hadra.
Shrnutí: Další pokus Jelínků a jednoznačně (co si pamatuju) nejlepší. Spokojenost. Upozaděn slivovicovatý a lesní charakter, meruňka chuť krásně zakulatila. Ředit jsem nezkoušel.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.