ZPĚTRecenze:

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: Cyra
Aroma: Taková suchá a tlumenější, ale zajímavá. Pražená káva. Po chvíli se ukáže slad. Pak sladší sherry tóny. Čokoláda, lehce povidla a v pozadí náznak hrušek a banánu
Chuť: Jasně patrná chuť po sherry. Nasládlá. Hrozinky, sušené švestky a tmavá čokoláda.
Dozvuk: Výrazný, ale ne příliš dlouhý. Stále se odvíjí od prvků uvedených v chuti. Sušené ovoce a tmavá čokoláda. Žádné pachutě ani ostrý líh.
Shrnutí: Překvapení. Vyvážená a přitom na ten věk pěkně nasáklá příchutí sherry. Tohle jsem tedy nečekal. Kdyby byla cena nižší, klidně bych zakoupil láhev.

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Příjemná vůnĕ, po chvíli rozeznávám mátu a sůl, Pedro a Hunter diskutují o polévkovém koření, tak asi jo :-).
Chuť: Sladkost kešu ořechů, postupnĕ narůstá koření až do určité nepříjemné štiplavosti.
Dozvuk: Střednĕ dlouhý, štiplavost ustoupí a zůstane koření se šťavnatou čerstvostí, evokuje mi to ředkvičky. Je zvláštní a zajímavý.
Shrnutí: Na tak mladou whisky je dost dobrá, pokud další zrání otupí tu štiplavost, tak má velký potenciál. Celkovĕ známkuji lepší trojkou, ale samotný dozvuk by získal 2+.

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Pomerančová marmeláda, svěží ovocnost, žužu, trocha laku, v hlubších tónech závan polévkového koření. To žužu mi připomíná takovou pouťovou nasládlostí některé japonské whisky, kde jsem taky podobnou sladkost ucítil. V poznámkách mám, že je svěžejší než Rosebank 18 yo 1990 IM.
Chuť: Mírně olejnatá na jazyku. Pěkný sherry styl, mléčná čokoláda, uhlazenost si tu podává ruku s pikantností, těžším ovocem, v dochuti je pak štiplavě pikantní, až mírně peprná. Táhlý dozvuk, na tříletou whisky velmi slušné.
Shrnutí: Poprvé jsme ji společně s "bratry" ochutnali během naší společné degustace na podzim 2015 v HK.

Od té doby jsem přechutnal asi pětkrát a můžu říct, že jsem spokojen, i když to není kdovíjaká láce.

Rozhodně mě nezklamala a na svůj věk podává skvělý výkon.
Body: 86

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: Króča
Aroma: první dojem: guma..druhý dojem: nasládlá guma s arašídy.. chjo, takhle nějak voní většina japonek :( později ve sladkosti identifikuji nahnilé ovoce a marcipán, ale ten to nezachrání
Chuť: jemná kouřová dřevitost..vcelku kontrast oproti vůni
Dozvuk: výrazně nasládlý, doplněný o příjemné dřevo s pikantním kořením a stopu kouře..
Shrnutí: Po vůni jsem se bál, jelikož japonkám se sladkou gumou a arašídy neholduji, ale naštěstí se mé obavy nepotvrdily..v chuti a zejména dozvuku je opravdu dobrá.. za mne tedy velmi povedená whisky s fajn kouřovým akcentem, která vzhledem ke svému stáří a mému vlastnímu očekávání velmi pozitivně překvapila nejen na degu, ale i při přechutnání později doma ;)

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Ovoce+kokos, nepříjemně ostře dřevitý, ještě více ovoce, slivovice. Sladké i ostré, borůvky, máslo, perník.
Chuť: Zase ta kokosová dřevitost. Chuť je zajímavě štiplavá v obou ochutnávkách.
Dozvuk: Ostrý, ale nasládle čokoládovo-rumově příjemný.
Shrnutí: Hunterova láhev z X. degustrace BR. Při druhé přechutnávce doma jsem záměrně nestudoval své původní poznámky a pak to spojil dohromady. Shody byly význačné: aroma moc dřevité, chuť štiplavá, dozvuk hezky čokoládový.

Láhev: Slyrs Oloroso Faß 3 yo
Autor: josé
WB
Aroma: sherry ovocnost nenechává na pochybách původ sudů. bonbónová sladkokyselost. objevuji i dřevo. trochu méně příjemné zatuchlosti ve stylu guma a mokrý umakart jsem objevil jen při prvním přechutnání. po odvětrání je citrusově svěží, mátová, sladká se špetkou vanilky. měkké a veskrze příjemné. to není vůbec špatné. (b.2/3)
Chuť: víc než ovoce je znát silný vliv dřeva krok za hranicí příjemné hořkosti. kyselé, jehličkově pikantní. čokoláda. přimhouřím oko (b.2/4)
Dozvuk: hřejivý. nepříjemné dřevo je pryč. čokoládová pralinka s višňovým likérem. připálenost a po hodně dlouhé době hřebíček (b.1/2)
Shrnutí: příjemné německé překvapení. zum Wohl! za vzorek děkuji Hunterovi (b.0/1)
Body: 5


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.