ZPĚT

Recenze:

Láhev: Hazelburn 8 yo
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Zprvu se zdá hodně lehká, pak se ale rozvine, přechází do nasládlé sladovosti, s lehkým kořenitým dotekem, dále cítím marcipán a vůni citrusů.
Chuť: V chuti sladově dřevitá, první dojem je suchý, je znát alkoholová štiplavost, postupně přechází do nasládlé kořenitosti. Závěr je kratší, hřejivý.
Shrnutí: Nenáročné pití které nezklame ani neurazí.
Body: 82

Autor: Nethar
WB
Aroma: nejprve hodně ovocná, ale když ji nechám usadit, dostaví se zajímavé aroma. Je to lehká vůně, ale s takovým čmuchem, který bych snad opravdu přirovnal k proslavené vlhké kamzičině Nebo vlhké seno, ano, Auchentoshan, něco takového. Guma. Páni, jsem překvapený a líbí se mi to, ale bojím se napít
Chuť: ostrá, pepřová. Když osm let, tak osm vteřin, více radši ne, hořkost nás nezajímá. Hebká, smetanová.
Dozvuk: zprvu sladká, pak se vrací onen prazvláštní gumový tón, postupně se zase vytrácející do sladké hořkosti
Shrnutí: nečekaný kousek, hodně mě svou vůní překvapil. Ne, že by byla tak skvělá, ale spíše netradiční. Zdá se mi ale, že ostatní charakteristiky za ní velmi zaostávají

Autor: zombice
Aroma: ovoce, citrusy, ale vše jsem cítil jen velmi slabě
Chuť: lehce suchá, pak výrazně zesládne
Dozvuk: hřejivý, ke konci do medových podtónů
Shrnutí: Vzorek ochutnáván v rámci WF na degustaci Springbank. Tato whisky mě ani vysloveně nezklamala, ani nenadchla. Pro mě je to příjemná, lehká whisky s trochu delším závěrem, ale nic extra. V celkovém hodnocení produktů palírny Springbank, ale docela propadla, ostatní ochutnávané vzorky byly vždy posunem kupředu :)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.