ZPĚTRecenze:

Láhev: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr
Autor: josé
WB
Aroma: intenzívní suché dřevo A.O. a s tím spojená špetka vanilky a koření. suché jehličí, seno, karamel. lihovější. do vkusu se mi moc netrefila. mokrý papír a po hodně dlouhé době vůně podobná tomu, když se sváří obloukem. budu přísný. (b.1+/3)
Chuť: dřevitě pikantní, poměrně sladká, lak, med, karamel, lískáče. objevuje se citrusová šťavnatost, tráva, burizony. plná, mírně olejnatá. (b.2+/4)
Dozvuk: výrazně čokoládový, hřejivé chilli, nasládlý. opečený toast s trochou citronové marmelády. vysychá do opáleného dřeva. zaujal. (b.1+/2)
Shrnutí: robustní, sušší a kořenitá whisky. není to úplně můj oblíbený styl. co se cení, že po těch letech dřevitost nejde do hořka. (b.0/1)

Láhev: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr
Autor: tornado
Aroma: Zdálky není moc výrazné, lehké a příjemné. Nádech tvarůžkového sherry, slad. Zblízka se přidá trochu medu a olejnatosti. Dále nepatrně třešně a vanilkové tóny bourbonu. Po odstání získá na trochu větší intenzitě.
Chuť: Lehce medově nasládlá. Ze začátku příjemná zázvorová pálivost. Působí hutně s kapkou olejnatosti. Špetka dřevité kořenitosti.
Dozvuk: Pozvolna doznívá chuť. V úplné konci náznak těsta.
Shrnutí: Jednodušší, ale velmi příjemný kousek.

Láhev: Dailuaine 17 yo 1997 Càrn Mòr
Autor: xenopus
WB
Aroma: Lehké, svěží, netradiční, kořenité, lehounce lihové. Květinky, vřes, limetová kůra, parfém.
Chuť: Hladká, pak se projeví pikantnost. Slad, cukr, akátový med.
Dozvuk: Nasládlý (i fakt bílý cukr). Opět sladovost a květinky.
Shrnutí: Super whisky, sice taková méně komplikovaná, ale akorát kulatá, akorát vyvážená sladovost s další složkou (zde květinky a med). Co si pamatuju, tak Zomba si ji taky pochvaloval.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.