ZPĚT

Recenze:

Láhev: Royal Brackla 14 yo Càrn Mòr
Autor: J.K.Ch
Aroma: Kytičkově voňavá a opravdu krásná whisky. I když bych typoval, že je to opravdu vrcholná grain whisky.
Chuť: Tady už mě přesvědření o grain whisky mizí. Tohle je single Malt. Plná zábavná trochu pepřovitá, možná zbytečně kytičkově voňavá. Ještě nacházím zralá jablka a hrušky.
Dozvuk: Trochu se projevuje to čeho jsme se bál: kytičková hořkost. Dřevitá mi tolik nevadí, tahle trochu ano. Naštěstí je jen slaboučká. Jinak je dozvuk příjemně ovocný.
Shrnutí: Není to můj styl, ale nedá se jí upřít, že je dobrá.

Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní smrádek. citronový sníh, nahnilé pomeranče, větrové. masovost jako ze sherry. rozhodně originální, zvláštní. (b.2/3)
Chuť: ořechová dřevitost, trnoucí suchost střihnutá citrusovou a zázvorovou pikantností a nakyslou ostrostí. zároveň sladová. pepř. (b.3/4)
Dozvuk: výrazně ořechový. sladký, hřejivý. (b.1/2)
Shrnutí: hodně světlá barva. zajímavý projev až šokující - nevybavuju si, že bych měl něco podobného. zaujala hodně. (b.0+/1)

Autor: tornado
Aroma: Příjemné, lehké. Zdálky luční med, slad, třešně. Zblízka dominuje slad, těsto, tvarůžkové sherry, nepatrně med a dřevitost. Po odstání tvarůžkové sherry, slad a lehký náznak zatuchlosti - nepůsobí ale nepříjemně, stopa syntetičnosti.
Chuť: Lehčí, trochu medově nasládlá s decentní zázvorovou pálivostí. Jemná olejnatost a tvarůžkové sherry.
Dozvuk: Pozvolna odeznívá chuť. Zvýrazní se tóny sherry, pálivost se celkem rychle ztratí. Zanechává nepatrně nasládlý dojem po citronových bonbónech.
Shrnutí: Lehčí, celkem zajímavý kousek. Pije se dobře, ochutnávka potěšila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.