ZPĚT

Recenze:

Láhev: Hazelburn 13 yo 2003 Oloroso
Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžká, přezrálá ovocnost tropického původu, nakyslost angreštu, nad tím se vznáší rašelinka a hlavně poctivá porce peprnosti, ta tomu dává šmrnc. Dále kousek štrůdlu (skořice, rozinky, jablečná kyselkavost) a přidává se nám i sherry vliv a trouchnivějící lesní zatuchlost (možná to zní trochu negativně, ale myslím to v dobrém, skoro vám jeden panák nahradí malou procházku lesem :lol: ).
Chuť: Sice jen 47,1% alkoholu, ale teda má to grády! Peprná rašelina zaplavila ústa, po ovocnosti ani památky. Na jazyku se projeví táhlá a mocná suchost sherry. Dozvuk je velmi dlouhý. Pepř dominuje, ale sherryově toustová suchost se taky pere statečně.
Shrnutí: Výrazná a silná whisky, moc se s vámi nemazlí, pěkně zahřeje a zanechá díky své dochuti dojem na hodně dlouho. Překvapila mě hlavně tím pepřem, možná jde o nejpeprnější whisky, co jsem kdy pil? Děkuji josému za možnost ochutnat!
Body: 90

Autor: Nethar
WB
Aroma: Nakysle oříškové, spíš suše sherryové, i když jako teda nějaká ta sladkost tam taky je, ale neříkal bych tomu sladká whisky. Taková lesní dřevitost, které by se snad dalo říkat i drobounká peatovitost, později možná topinky. Mokré šutry.
Chuť: Nahořklé dřevíčko, ořechy.
Dozvuk: Neztralé ořechy, trocha vanilky, sherry, hořkost, až příliš hořká čokoláda, v pozadí sladší ovoce.
Shrnutí: Na sudovku vcelku nízký obsah alkoholu po 13 letech, ale nad tím se snad těžko může nějaký odborník pozastavit ;-) První ochutnávku na HK degu nepočítám, protože byla zima a hodil sem to do sebe spolu s makovými lívanci s omáčkou z červených plodů a lanýži z griliáše ;-) extrémně rychle, ale bylo to dobrý. Při přechutnávce mi přišla "sherryově nahořklá".

Autor: josé
WB
Aroma: hodně dominantní oloroso sherry (ani ne moc sladké, ani ne moc suché, trochu zachuchlé, prostě tak akorát), ovoce - maliny, jahody, rybíz. slad, dřevo. karton. (b.2+/3)
Chuť: ovocná sladkost (opět jahody, rybíz), smíchaná s perlivým trnutím dřeva, sírou, zvláštní zemitostí (písek), kafem a výraznou větrovostí. (b.3+/4)
Dozvuk: sladký (navoněná cukrová vata), hodně čokoláda, sušené ovoce, perník, hrozinky. kouřovost, uzené (ale je to divné, jsem myslel, že Hazelburn je jen z nenakuřovaného sladu), kafe a hebké dřevo. hřejivý. (b.1+/2)
Shrnutí: krásně pitelná, hodně chutná whisky. můj příspěvek na 7.HKdegu, kde kombinace s griliášem a lívanci byla nejlepší. samotný zbytek jsem si též užil. velmi zaujala. měl jsem si bejval vloni koupit flašky dvě. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Poněkud smradivá, senný. Hodně zatuchlého sherry, mýdlo. Starý zaprášený sud, plovoucí trám.
Chuť: Silná, štiplavá, intenzivní, lehce zasmrádlá. S vodou super - hodně ovoce, kůže.
Dozvuk: Přes počáteční dřevitost se prodírá sherry - postupně čím dál víc ovoce. Tiskařská barva.
Shrnutí: O poznání pitelnější než 9 yo Barolo, ale i tak si řekla o trochu vody. Bez hodnocení. Těším se domů na odlité vzorky Springbanků a Longrowů, až na ně budu mít víc klidu, vodu a čistou pusu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.