ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bladnoch 20 yo 1990
Autor: Hunter
WB
Aroma: U 18y jsem lehce kritizoval méně výraznou vůni, tady se přitvrdilo, což vítám! Tentokrát je buket hutnější, silnější, cítím opět nakyslý angrešt, ale přidává se i vůně přezrálého angreštu a parádní sladce kořenitá vůně.Můžeme cítit i přezrálé vinné hrozny. Oproti 18y pro mě posun o třídu výš.
Chuť: Na jazyku napřed krásně sladká, poté ucítíme jablka, vše je hebké, sametové, opět příjemně sladce kořeněné. Až v dochuti se projeví síla této whisky, dovede pěkně zaštípat, poté krásně zahřeje a dochuť je tak dlouhá, že ještě po 1/4 hodině cítíte sladké koření.Perfektně vyvážená whisky, Bladnoch u mě opět zabodoval.
Body: 88

Autor: Nethar
Aroma: zase taková méně výrazná vůně, jak má Bladnoch (z té spousty - jedné - dřívějších zkušeností, co mám) ve zvyku. Skrývá ale mnohá tajemství. Přikrejme skleničku na pár chvil, aroma se nám poté ukáže v plné kráse. Nakyslejší Bladnoch 18 mi při přimém porovnání vedle ní připadá náhle vlastně sladký. Jinak jsou ty tóny podobné, zde kromě větší "travnatosti" vyplouvá mnohem více různého ovoce. Troška vody pomáhá.
Chuť: příjemná, nakysle ovocná, rybízová; po zkušenostech s mladším osmnáctiletým kolegou jsem zkusil přidat vodu, zde ale bohužel jako by chuť posouvala k hořkosti, takže doporučuji neředit (vůni pomáhá, ale jaksi není možné nejdřív pít a pak očuchávat)
Dozvuk: kořenité, neslazený bylinkový čaj, dozvuk s pravým charakterem
Shrnutí: pěkný kousek, zase o něco výše než předchozí láhev. U té jsem byl ale zvyklý na netradičně vysoké ředění, které jí prospívá, zde to byla s vodou taková hořká katastrofa. Bez ní ale paráda.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Nepříliš výrazná, trochu alkoholu, závan rýžového pole.
Chuť: Mírně štípe na jazyku, lehce olejovitá, trochu cukru, jablka a lak na nehty.
Dozvuk: Cukrový, lakový.
Shrnutí: Jednoduchá, trochu chlastovitá whisky, nějak mne neoslovila.
Body: 80

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.