ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bulleit Bourbon
Autor: Hunter
WB
Aroma: Kůže, pomeranče, skořice, čokoláda, sušený banán, nasládlé dřevo, lékořice. Hřejivá, bez voňavky, ředidel a podobných amerických atrakcí.
Chuť: I v chuti je uhlazená, s medem, dřevem, čokoládou, hřebíčkem, skořicí.
Shrnutí: Za vzorek děkuji Cyrovi. Od této značky mě zaujal už rye, bourbon na mě udělal stejně dobrý dojem. Umím si představit lahvinku obou doma. Měl jsem verzi silnější, 45%, což asi dobrému výsledku taky mohlo pomoci. O stejné síle byla i ta žitná.
Body: 85

Autor: klojM
Aroma: nejdřív jabka, ale takový ty s tou tvrdou šlupkou na uskladnění na zimu..., pak snad nevím jak to nazvat, ale jakoby stará půda - myslím jako v baráku pod střechou.
Chuť: jemnější, než jsem čekal, neagresivní lihová, ale příjemná, vůbec ne přislazená a přivoněná jako mnohde jinde v americkým pití.
Dozvuk: ani krátký, ani dlouhý, ale nakonec spíše kratší, doznívá dřevěná, trochu suchá přichuť.
Shrnutí: Bulleita bych řadil někde mezi 60 až 79 - vím, je to moc široké, ale padnou mi tam obě charakteristiky: whisky příjemná, leč nijak zvláštní a taky whisky, která již stojí za ochutnání.

Jestli se tohle hodnocení na bourbon nehodí, tak se omlouvám, ale ještě toho nemám tolik propito :)

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemně sladké, ale nic agresivního. Skořice, rozinky, lehce štiplavý alkohol, antiperle, suchá kůže
Chuť: Dobře se pije 😊 Je sladký, ale ne přeslazený. Med, ledové víno. Sladká chuť rychle přechází v suchou dřevitost, opět skořice, troška trouchnivého dřeva
Dozvuk: Středně dlouhý, vanilkový a nahořklý, ale vcelku příjemně. Jemný a dobře vyvážený poměr sladkosti a kořenitosti.
Shrnutí: V porovnání s Elijah Craig 12 yo je Bulleit nenáročné každodenní pití, ze kterého nic extra nevyčnívá, ale taky nic nechybí. Není převoněný jako jiné levnější bourbony. Pro mě příjemné překvapení, nákupu lahve nelituju. Beztak už je jí tam pomálu. Už se pomalu těším na Rye, kterou jsem ještě nenačnul.

Autor: tornado
Aroma: Celkem příjemné. Zdálky zelená jablka a trochu syntetičnosti. Zblízka se objeví kyselejší tóny travnatosti a lehký odstín mentolové svěžesti. Po odstání získává nepatrně mýdlový charakter.
Chuť: Trochu nasládlá, hutná. Vanilka, špetka dřevitosti, kůže a skořice.
Dozvuk: Pozvolna doznívá chuť, v úplném konci náznak třešní a syntetičnosti.
Shrnutí: Jednodušší, ale příjemný.

Autor: zyki
WB
Aroma: v rámci bourbonů ovocný, sladká jablka
Chuť: babičin štrůdl
Dozvuk: nasládlé koření (skořice)
Shrnutí: příjemný, nenáročný bourbon

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.