ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aultmore 2006 ANHA
Autor: Hunter
WB
Aroma: Klasický hutný sherry výluh, poznávací značka Anam na h-Alba. Tím si mě získali už loni. Tipoval bych Pedro Ximénez sudy. Čokoláda, větrovost, PX, ale je tu i něco navíc, pečený banán, mléčné karamely, badyán, včelí plástve a propolis.
Chuť: Chuť výtečná, plná, hutná a bohatá. Myslím, že jim snad v tom sudu ještě i nějaké PX zbylo...
Shrnutí: Excelentní kousek, tenhle styl miluju. Panák číslo 3 na Whisky Festivalu v Radebeulu 2019 a zároveň jsem si doplnil další palírnu do seznamu ochutnaných.
Body: 93

Autor: josé
WB
Aroma: je tu jasné dřevo. dále sherry ovocnost, jenže taková zastřená, uzavřená. spíše kyselejší než sladší. letní jablka, vínovost, čokoláda. lihovější. čekal jsem trochu víc. po delším odstání lepší. (b.2/3)
Chuť: sušše drhnoucí dřevitost v kombinaci se sladkým medovým sherry. švestkové a jablečné křížaly. kořenitě pikantní, badyán, skořice. sirupovitá, plná a hutná. (b.3+/4)
Dozvuk: křížaly z chuti, hrozinky. výrazně sladký, květ černého bezu. (b.2/2)
Shrnutí: hodně tmavá barva. sladká. škoda, že ve vůni to není taková síla. původně jsem myslel, že ji kvůli rozvinutí vůně rozkápnu, ale v chuti mi to přišlo škoda ředit, tedy netestováno. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Uzavřené, málo intenzivní. Těžké sherry - přezrálé ovoce, kůže, černý rybíz.
Chuť: Nejdříve hezky nevinně hladivá, ale pak se rozehraje do nadstandardní intenzity, především díky své kořenitosti (badyán); jablečná povidla, třešňové víno.
Dozvuk: Středně dlouhý, spíš jednodušší, poměrně hřejivý. Hodně sherry ovoce, karamelizující cukr, pečený čaj, griotka. Končí v kombinaci ovocnosti, kořenitosti a tříslovitosti nepříliš kvalitního zeleného čaje.
Shrnutí: Velice tmavá barva, skoro +3. Temná, červenohnědá se zlatavými odlesky. Velmi dobrá whisky, ale ve výrazu v průběhu času poněkud rozháraná (nos slabší). Dovedu si přesto představit mít lahev doma - na večery, kdy člověk nechce nic řešit, nic významně očichávat, jen si dát dvojitého panáka chuťově výrazné sladké sherry whisky. A jít spokojený spát.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.