ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenAllachie 8 yo 2008 ANHA
Autor: josé
WB
Aroma: dominantní sherry (asi oloroso), kožené, mírně zatuchlé, lehce masové. dřevo a ořechy. až skoro není poznat, že je to vlastně whisky a ne právě sherry. těsto, jablka, tabák do vodnice. máta. (b.2+/3)
Chuť: opět samé sherry. spíše sladká než kyselá ovovcnost. křížaly. nijak přehnané dřevo, ale také pikantnost alkoholových jehliček, což bude asi víc %. karamel. silná, plná. (b.3+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sherry. sladký. jablečné a švestkové křížaly, hrozinky, rozkousaná melounová jadýrka. (b.2/2)
Shrnutí: brutální sherry výluh. už i ta barva dává jasně znát původ sudů. je sladší, což mám rád. není zabitá přílišnou dřevitostí. bez připomínek. moc dobré a výrazné. mňam. (b.0/1)

Láhev: GlenAllachie 8 yo 2008 ANHA
Autor: xenopus
WB
Aroma: Barva napovídá sherry a - je tu sherry. Poměrně alkoholové. Dále med, starší pikantní dřevíčko, podivný organický zápach (hl. s vodou), po čase i antikvární lakovost, opálený sud a stopa síry.
Chuť: Hodně intenzivní. Zase medově sladké, přezrálé ovoce (červená hruška), štiplavost dřeva postupně na jazyku zdrtí veškerou ovocnost. S vodou se ale citelně zjemní a dá přece jen proniknout ovocné složce. Chtělo by to větší vzorek a chuť experimentovat s vodou - tady by to rozhodně bylo ku prospěchu.
Dozvuk: Středně dlouhý. Sherry, no. Hořkost tmavé čokolády. Hodně třešňových pecek, hodně tříslovatosti. Nakonec zbývá koženost a tabákové listí.
Shrnutí: Tohle mě tolik nebaví jako nedávná Aultmore 2006 ANHA, hlavně dozvuk mě přišel hodně agresivní. S vodou je to už jiný příběh, body spíš za potenciál než za předvedený výkon.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.