ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mortlach 14 yo 1993 Murray McDavid
Autor: Hunter
Aroma: Ve vůni ozvuky sudu po bourbonu, slad, vystupuje alkohol a sladké koření. Nevím, jestli jsem nepodlehl sugesci, ale závan bujonu.
Chuť: Hmm, velmi bohatá chuť, plná, hořko-sladká, silně kořenitá s nekonečně dlouhou dochutí sladkého koření.
Shrnutí: První setkání s Mortlachem (díky za vzorek Jerry!) a tahle palírna na mě udělala moc dobrý dojem.
Body: 86

Autor: Jerry1
Aroma: sladkost vánočního cukroví společně s jemnou kořenitostí
Chuť: plná, medově sladká, na konci lehoulinká hořčinka
Dozvuk: střední až delší, sladce nahořklý (pro Nethara - řekl bych, že ne nepříjemně)

Autor: Króča
Aroma: lakované dřevo, mrkev, mírně ovocný podkres, lehce alkoholová.. S VODOU vystupuje slad
Chuť: dřevěná, mírně štiplavá a jakoby připálená.. S VODOU mizí připálenost
Dozvuk: jde do hořka a lakovaného dřeva.. S VODOU už jen hořký
Shrnutí: tenhle vzorek mne vůbec nezaujal a přišel mi až moc obyčejný.. možná to bylo mým aktuálním rozpoložením, těžko říct :think: lepší rozhodně bez vody.. za vzorek rovněž díky Jerrymu.. ochutnáno v červnu 2012

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: čokoláda, borůvky, rumové pralinky, jakási zvláštní kořenitost mířící ke slanosti
Chuť: ne tak sladké jako na nos, spíše ostřejší, jaksi příjemně hutná, nahořklá
Dozvuk: pro mě výrazně slaný (bohužel až příliš), sladkou vůní dlouze doznívající
Shrnutí: zase jedno ze zajímavých setkání, opět whisky stylem trochu jiná. Slaný dozvuk, který byl možná způsoben momentálním stavem mých chuťových buněk, mi vůbec nesedl, ale zbytek byl velmi slibný a Mortlach si proto v budoucnu jistě rád znovuprověřím

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.