ZPĚTRecenze:

Láhev: Korzár
Autor: tornado
Aroma: Lehká umělo hmotnost lacinějších brandy. Nepůsobí úplně špatně, ale moc přesvědčivé to není. Nepatrně medová nasládlost, stopa po bílém vínu a opáleném dřevu. Po odstání umělohmotný nádech ustoupí, aroma není příliš výrazné. Lehká, mladá vínovice, med, kyselejší tóny bílého vína a nepatrný dotek kytičkovosti.
Chuť: Trochu medově nasládlá, decentní travnatá kyselost. Jemně podkresleno tóny perníku a slivovice. Oproti aroma je chuť znatelně lepší.
Dozvuk: Jemná zázvorová pálivost zahřeje jazyk a ústa. Zvýrazní se medová sladkost a občas probleskne náznak kyselejší travnatosti. Objeví se i stopa po třešních. V úplném konci zanechává dojem po lučním medu. Dozvuk je docela příjemně harmonický a až nečekaně dlouhý.
Shrnutí: V přímém porovnání s výše uvedeným základními plněními jasně prohrává v kategorii aroma. V chuti se jim již dokáže vyrovnat a dozvuk se mi u Korzára zdá nejzajímavější. Určitě se nejedná o žádný zázrak, ale ani o naprostý průšvih. Čichače nepotěší, ale jinak jde o jednodušší, příjemně pitelnou záležitost.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.