ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach Cask Strength Batch 6
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Hořká čokoláda, suché dřevo, sladká a jemná, med, sladké trpké ovoce.
Chuť: Silná a pálivá, jasná sudovka. Trpké sladké ovoce, sladká čokoláda, lehce dřevitá svíravost.
Dozvuk: Hořká čokoláda a sladké dřevo, trpké ovoce, koření a sladké ovoce.
Shrnutí: Intenzivní a zároveň jemná a docela lehká. Možná jednoduší/přímočařejší ale dost dobrá. Mě chutná.

Autor: Nethar
WB
Aroma: A to je zase takový typický sherry cukříček, intenzivní, sladké, vanilka, mandlové těsto. Kořenité, exotické, netřeba zdůrazňovat že velmi dobré. Tady spíš marmeláda z tmavého ovoce než ta klasická povidla.
Chuť: Intenzivní, sherry, olejnaté, trochu topinkové.
Dozvuk: Čokoláda, mírně zatuchlá, sherry a tak vůbec už psát ani nebudu, velmi dlouhé, velmi dobré.
Shrnutí: Konečně jsem si udělal čas a porovnal mezi sebou napřímo batche 1-6. Děkuji za tuto možnost Senoyovi, od kterého mám většinu vzorků. Doposud jsem to tak nějak šmudlil jeden tady, druhý támhle. Vzorky jsou to velmi podobné, a když jich máte šest, brzy z toho zblbnete, přesto tam jsou rozdíly nejenom ty, které si namlouvám, ale i skutečné ;-) Ale ať jsou větší nebo menší, všechno to jsou skvělé whisky a v téhle řadě doposud nešla s nákupem udělat chyba. Projížděl jsem je všechny zároveň víckrát sem a tam a napřeskáčku, zkoušel jsem i přidávat trochu vody (nejdřív pár kapek, potom řekněme lžičku). Za mě nejlepší asi čtyřka, což mě těší, protože shodou okolností mám od ní doma celou láhev (díky skleróze bylo ověřeno až po testu), v závěsu hned jednička. Dvojka a šestka dejme tomu horší, ale jako v rámci téhle řady, furt je to pochoutka. No a tři a pět tak nějak mezi. Ale je to skoro hřích je nějak řadit, pokud nejste opravdu fajnšmekři jako třeba Senoy ;-) nemusíte to moc prožívat, každý batch je trefa do černého. Ten batch umí to a ten zas tohle, hlavní je, že jsem po takovém testu veselý.

Autor: lalos
WB
Aroma: Už klasika, sladká vůně s kořením. Spíše sušší, muškátový ořech, sušší sherry, Lotus sušenka.
Chuť: Ostrá, pikantně kořenitá, sladčí než ve vůni. Hot Toddy oroštovaný kapkou portského a hřebíčkem.
Dozvuk: Krásně hřejivý, Závan sladkosti opět mizí do suchosti koření. Na úplný konec malinko sprostě nahořklá.
Shrnutí: GlenDronach mě nikdy nezklamal a teď rozhodně také ne. Hezká silná záležitost. Hřeje, chutná, ale ročníková 1995 mi chutnala o poznání více, ty chybějící roky tam jsou prostě znát.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.