ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Charlotte An Turas Mor
Autor: Botana
Aroma: Rašelina, pomeranče, vlašské ořechy, ořechové cukroví.
Chuť: Sladká citrónová limonáda se mění v hebkou rašelinu a sametový dubový kouř.
Dozvuk: Příjmený, lehký, jemný, rašelinka ;) , dřevo.
Shrnutí: Ačkoli jsem se (zatím) ke kouřovým lahůdkám nepropil a preferuji nenakouřené whisky, u této si umím představit, že bych ji měl doma. Dobrá byla :clap:. Ochutnáno na 2. HK degustaci, za vzorek děkuji Netharovi.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Zemitá, hlinitá verze rašeliny, s moc pěknou citrusovou linkou, která ji dělá svěží. Do toho se ozve vanilka, trochu dehet a slanost.
Chuť: Udírna (naslepo bych sázel na Ardbeg). Mocně nakouřená, dehtová, s citrusy. Trochu až medicinální. Do toho probleskuje med a dřevo. Dochuť je docela přísná, zase ten neodbytný dehet, udírna a popel.
Shrnutí: Možná jsem delší dobu neměl nakouřenou whisky a byl jsem v deficitu, tělu asi chyběla rašelina, ale tohle mi prostě skvěle sedlo. Vůně byla jen taková lehčí předehra, ale chuť mile překvapila silou a dochuť vše korunovala. Skvělé. Netharovi děkuju za super vzorek.
Body: 89

Autor: Nethar
WB
Aroma: Islay, přátelé, Islay. Hlína, jód. Sladko-slané zaoblení. Příjemné, ale nikterak zvláštně překvapivé.
Chuť: Hmm, hodně sladká v ústech, skutečně hodně. A jak si ji tak vychutnávám, ještě sládne. Hladí v ústech jako hedvábí. Skvost!
Dozvuk: sladce jódový, nepříliš zábavný, či spíše bych měl říci že nenápaditý, protože jinak v pořádku, středně dlouhý
Shrnutí: špičkový pocit v ústech sráží zpátky do průměru nastoleného úvodní vůní slabší závěr. Přesto velmi dobrá whisky. Islay mám rád, takže jsem s vůni spokojený, je to můj styl, i když by mohl být dokonalejší. Na dojem v ústech jsem velmi citlivý a tady je opravdu milý a příjemný, hladký, nasládlý. To rozhodlo, že jsem si po tomto vzorku již objednal celou lahev.

Autor: salam15
Aroma: Rašelina, citrusy
Chuť: Sladší, příjemně kouřová, čím déle ochutnávám, tím jemnější mi přijde, marcipán.
Dozvuk: Tabákový a delší
Shrnutí: Má první Port Charlotte a vypadá to, že si spolu budeme rozumět. Znamenitá whisky.

Autor: zombice
WB
Aroma: Slaná, uzená, jódová, pod tím vším rašelinným je taková hutná smetanová sladkost čokolády a těžšího červenýho vína? resp i něco ve stylu ostružin apod.
Chuť: Sladký začátek, trochu řidší, přejde do slana a kouřova, uzenost dominuje, pak opět sládne.
Dozvuk: Skrz tu uzenost a slanost se časem prodere i stopa té čokolády z vůně a další nesmělé sladké náznaky, které sílí. Středně až dlouhý.
Shrnutí: Veskrze příjemná rašelinná záležitost, která mi s dalším a dalším napití chutnala víc a víc. Asi by mi nevadilo mít doma láhev, takhle podobnou práci odvede Lagavulin, který mi chutná i voní trochu víc. Velké díky Netharovi za vzorek!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.