ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach Peated CS Batch 1
Autor: Nethar
WB
Aroma: Uzené, slané, citronový kouř, doutnající uhlí, vanilka.
Chuť: Silné, uzené.
Dozvuk: Nakyslý kouř, pepř, dřevitě nahořklé uzené.
Shrnutí: Intenzivní, dobrá whisky. Hlavně bohatě voní, v dozvuku mi přijde už chudší, resp. jednodušší.

Autor: josé
WB
Aroma: rašelina, těžší ovocnost, mix mírné citrusové nakyslosti a zároveň vanilkové nasládlosti. AO dřevo, těsto. tady bych teda původ mimo Islay netipoval. (b.2/3)
Chuť: spolu s kouřem se nejvíc ozve nepříjemně hořké dřevo. zelené slupky vlašských ořechů. hlína, karamel i sůl. šťavnatá grepová kůra. pikantnost. (b.2/4)
Dozvuk: sládne. přesto kouř a ona hořkost zůstává. písek, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: výrazně nakouřená whisky. chuť je silná, ale osobně mi zvláštní hořkost hodně vadí. s vodou se to sice o něco vylepší, ale i tak mne neláká. (b.0/1)

Autor: josé
WB
Aroma: lehká rašelina zabalená ve sladkém ovoci, marmeládě - meruňky, hrušky, pomeranče. dřevo, štěrk, vanilka., skořice. máslo, práškové kakao. (b.2/3)
Chuť: sladší kouřovka. mazlavá, máslová, dřevo, zelený prut. začíná pepřovatět a pálit. mírně hořkne. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký kouř, lehce vysychá. sušenky máslovky, blůmy, výrazně tmavá čokoláda. sušené borůvky. (b.1/2)
Shrnutí: sladká kouřovka, pikantní, dobrá. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Vcelku silná sladkost a umírněná rašelina. Mokrý popel, hlína, citron, čerstvě vybalený obvaz, uzené maso.
Chuť: Medově sladká s už poměrně dost velkou porcí kouře. % tady nejdou skoro vůbec znát, krásně pitelná. Notně sušeného ovoce a sezamově-medové tyčinky.
Dozvuk: Dlouhý, příjemně hřeje, žádná divočina. Doznívá kouř a opět se vrací kyselkavé citrony z vůně.
Shrnutí: Tohle mi chutná. Určitě je povedenější než unpeated CS batch 1.Na sudovku je krásně pitelná i čistá. BenRiach bych samozřejmě netipoval. Spíš nějakou odlehčenou Islay finišovanou po sherry/portském. Tohle s chutí doporučím každému.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.