ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tamdhu Batch Strength 001
Autor: josé
WB
Aroma: dřevo, kyselejší ovoce, sušší sherry, ořechy, nasládlé linecké sušenky. zelené tóny listí. kyselejší, šťavnatější. (b.2/3)
Chuť: dřevo, opálené, karamelové, s kyselejším sherry. alkoholově ostré.

s vodou hodně sherry, dřevo víc nahořklé než u dvojky. sladší. (b.3/4)
Dozvuk: sherry sladkost a ovocnost, slad, lískové oříšky. kynutý koláč - opět linecké. (b.1+/2)
Shrnutí: za mne rozhodně ředit, s vodou přijatelnější než v plné síle. 1 a 2 jsou si hodně podobné. 1 těsně ve vůni lepší než 2, v chuti obráceně. zajímavá alternativa ke Glendronachům. (b.0/1)

Láhev: Tamdhu Batch Strength 001
Autor: tornado
WB
Aroma: Zpočátku zlehka štípe do nosu, vyšší procenta jsou znát. Aroma je příjemně intenzivní, nejprve dominuje suché sherry s nepatrným nádechem kouře, po chvilce začíná nabírat sladší odstín. Jemně podbarveno mléčnou čokoládou a medem. Po odstání: tmavá čokoláda, smetana, lehce kyselé sherry, oříšky a nepatrně lesní ovoce. Nádech vanilky a leštěnky na nábytek. Hodně se mi líbí. Nabízí širokou paletu vůní a přímo vybízí k hlubšímu prozkoumání.
Chuť: Intenzivní a silná. Opět bych zopakoval, že vyšší procenta jsou znát a zde je to jen k dobru. Pepřová pálivost příjemně rozpálí ústa. Trochu medově sladká a silný vliv sherry - tvarůžkové tóny.
Dozvuk: Pozvolna doznívá pálivost a chuť sherry. Ke konci se objeví náznak lesního ovoce (ostružiny a zlehka jahody).
Shrnutí: Moc hezký kousek. Hodně mě oslovil a je to kandidát na celou lahev.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.