ZPĚT

Recenze:

Láhev: Pittyvaich 12 yo Flora & Fauna
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vůně je velmi plná příjemně sladká, obecně ovocná s notnou dávkou sherry a jemně dřevitým kořením, patrné stopy kafru, mandarinek, broskví.
Chuť: Solidně dřevitá, tak krok před hořkostí, hřebíček anýz a skořice. Zlehka sherry.
Dozvuk: Koření a dřevo je zde v první okamžik velmi výrazné a doplněné zlehka sherry. Postupně vyprchává a končí jemnou nahořklostí.
Shrnutí: Tady bych souhlasil s Netharm. Voní skvěle. Chutná dobře a dozvuk je fajn.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Rozinkově hutné aroma, ale ne moc sladké, každopádně výrazné, spíše kořenité. Trochu připálené sherry. Karamelizované cibulky. Sherry styl, suchý. Tenhle styl mám na vůni rád, trochu mi to připomíná i nedávné Exotic Cargo od SMWS.
Chuť: Kořenité, přijatelně dřevíčkové.
Dozvuk: Pěkný, nasládlý, kořenitý (hřebíček, perník), dřevo, hořká čokoláda.
Shrnutí: Chutná mi, resp. hlavně mi voní, i když i dozvuk je fajn. Z těch několika málo kousků, co jsem z FF zkusil, patří k tomu lepšímu.

Autor: salam15
Aroma: Krásné, elegantní, sherry, tmavá čokoláda, červené ovoce, skořice, koření
Chuť: Hladká, sladká, med, kořeněná.
Dozvuk: trochu trpký, ale příjemně drsný
Shrnutí: Pěkné to je, sice to není zrovna nezapomenutelný zážitek, ale je to moc dobré.

Autor: tornado
Aroma: Jednodušší, ale výrazné a příjemné. Dominují tóny nepatrně suchého, kyselejšího sherry s odstínem skořápek vlašských ořechů. Dále dřevitě nasládlá kořenitost, kapka polévkového koření maggi. V pozadí přezrálé ovoce a náznak kouře. Zblízka se objeví náznak travnatosti a skořápky vlašských ořechů jsou výraznější. Po odstání získá dřevitost čokoládový dotek a jde až ke koňakovým tónům.
Chuť: Opět jednodušší a opět výrazná a příjemná. Stejně jako v aroma i v chuti dominují tóny sherry s jemným odstínem skořápek vlašských ořechů. Dále rozinky, dřevitost a med. Se slinami se objeví stopa tmavé hořké čokolády.
Dozvuk: Chuť pozvolna odeznívá a sládne. Ke konci máslové sušenky, med a nepatrně dřeva.
Shrnutí: Na první dojem působí jednoduše, je ale velmi příjemná a harmonická. Aroma i chuť se hezky doplňují, nic zbytečně nedominuje a zároveň ani nechybí. Tohle by byla hezká sherry whisky na každodenní popíjení. Vzhledem k ceně ale není.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.